Дитячий майданчик чи будинок священника?

Ситуації, коли ведеться стихійне, хаотичне будівництво, коли фактично ліквідуються дитячі й спортивні майданчики, забудовуються прибудинкові території й катастрофічно знищується життєве середовище мешканців міста, у Тернополі не рідкість.

Та ця історія особлива: на місці дитячого майданчика та частини березової посадки, яка фактично захищає будинок №89 по вулиці Новий Світ від шуму та викидів залізничної колії, звести будиночок в два поверхи вирішив священник місцевої парафії.

Парох Української Греко-католицької Церкви Святого Василія Великого Левчик Степан Петрович захотів бути ближчим до своїх парафіян. Тільки от останні такого бажання не поділяють, адже завдяки такому сусідству їм доведеться позбутися комфортної зони відпочинку.

Тож, коли 29 серпня несподівано прийшли робітники і почали руйнувати дитячий майданчик, мешканці будинку № 89 стали на його захист. Руйнування припинили лише після приїзду наряду міліції.

Святий отець стверджує, дозвіл на будівництво отримав за згодою громади та на зустрічі із мешканцями не з’являється. Довірена особа священника, чоловік, який назвався просто Юрієм, продемонстрував дозволи на будівництво. Що цікаво, у висновку від міської санепідемстанції від 14.02.2006 вказано, що на земельній ділянці площею 760 м.кв., яка планується під забудову, зелених насаджень не виявлено. Тобто, дерев у березовій посадці просто не помітили.

Крім того, дане зелене насадження класифікується як санітарне, що знаходиться в 100-метровй зоні колій Львівської залізниці, і будівництво тут заборонене згідно державних будівельних норм України (ДБН 360-92).

 

Як бачимо, не дивлячись на вказаний припис законодавства контролюючі органи дозволили пароху Левчуку С.П. розпочати будівництво. Не врахували лише, що місцева громада буде ревно відстовати свої інтереси.

 

На разі, мешканці звернулись із офіційними запитами до міського голови, тернопільської прокуратури, голови облдержадміністрації, львівської залізниці і мас-медіа. Посягань на дитячий майданчик і дерева більш не було. Та хто відновить зруйноване? І чи вдасться громаді відстояти своє? Побачимо.

 

Тетяна Крушеницька, НТЕР

 

-1 thoughts on “Дитячий майданчик чи будинок священника?

  • 13:11 | 4.09.2011 о 13:11
    Permalink

    Ото через таких священиків, які турбуються тільки про особисте, я і не ходжу до церкви. Там Бога давно не має.

  • 15:14 | 4.09.2011 о 15:14
    Permalink

    Name,
    Чи ви не знаєте, що “Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих,” (Дії 17:24)
    і
    Ісус Христос сказав: “…богомільці правдиві (рос. истинные поклонники ) вклонятися будуть Отцеві в дусі та в правді, бо Отець Собі прагне таких богомільців. Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись.”

    А священослужителі ТАКОЖ дадуть відповідь перед БОГОМ, і з НИХ також спитається, навіть ще більше, адже “Тож від кожного, кому дано багато, багато від нього й жадатимуть.”(Лук. 12:48)

    Не дивіться на священика – він така сама людина,як і ми з вами, дивіться на ІСУСА ХРИСТА – ВІН – Дорога, Правда і Життя.

  • 15:46 | 4.09.2011 о 15:46
    Permalink

    Хто я такий, щоб осуджувати його.
    Просто грішник і чому я маю осудити його. Можливо він усиновив десять сиріт.
    Можливо він взагалі не знає про те як добувались ті справки. Можливо він хоче побудувати ще ліпший дитячий майданчик. Тай зрештою є там громада котра проти будівництва. Звернулись до компетентних органів. Органи розберуться.

    Про справедливість мовчу, щоб не сміятись.

    Скажіть чи я повинен зразу думати що всі погані і нас покинув …

    Якщо справедливості не буде, то невже я маю бути нещасним і викинути з свого серця зерно??????????????????????????????????????????????????

  • 20:40 | 4.09.2011 о 20:40
    Permalink

    1) СВЯЩЕНИК пишеться з ОДНОЮ “н”, а не 2-ма, як написала (та виділила) “журналістка”)
    2) у своїх матеріалах справжні незалежні “акули пера” повинні відстоювати НЕЙТРАЛЬНУ позицію, а не між рядками підтакувати обуреній громаді: де позиція іншої сторони – священика, крім оприлюднених дозволів?
    3) як відомо, качелі ніхто викидати не думав. їх збиралися перенести на кілька метрів в сторону, але люди своїм протестом не дали цього зробити.
    Так шо, перш, ніж робити висновки, тут треба добре розібратися

Коментарі вимкнені.