Комісія тернопільської міської ради виправдала медиків, які не врятували Марію Деркач

Ще на початку січня у лікарні швидкої допомоги померла Марія Деркач. В її смерті рідні звинувачують лікарів другої лікарні. Комісія міської ради свої висновки передала у Міністерство охорони здоров’я України. На жаль, медики були безсилими, – пише За Збручем.

– Смерть, яка наступила в даної громадянки, вона наступила в результаті гострої легенево-серцевої недостатності, яка розвинулась на фоні хвороби, яку не була прижиттєво діагностовано в даної громадянки. Вона була діагностована вже посмертно. Це важка хвороба, яка має дуже швидкоплинний характер, яка протікала гостро. Дана хвороба при життєво діагностується дуже рідко, – розповіла голова комісії, заступник начальника відділу охорони здоров’я міськради Ольга Ярмоленко.

Така хвороба, за її словами,  дуже рідкісна і вона майже не виліковується. Та й виявити її за життя людини практично не можливо.

Також комісія врахувала і той факт, що хвору дівчину перевозили у звичайній машині. А не у реанімобілі. На цьому у своїх звинуваченнях теж наголошують рідні Марії Деркач.

– Є факт, який задокументований в історії, що вона перевозилась санітарним транспортом у супроводі середнього медичного працівника. Це був медсестра-анестезист. Він був оснащений аптечкою для невідкладних станів і п’ятилітровим кисневим балоном. Балон був заправлений. Так, вона їхала не в машині швидкої допомоги. Вона їхала медичним транспортом, який є в даній лікувальній установі, – додала Ольга Ярмоленко.

Окрім спеціальної комісії міської ради, смерть пацієнтки у тернопільській лікарі також вивчали спеціальна комісія відділу охорони здоров’я міськради та головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Приїжджали в Тернопіль і представники Міністерства охорони здоров’я. За фактом неналежного виконання професійних обов’язків медпрацівниками правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Тому ставити крапку в цій справі ще зарано.

По темі:

Через смерть Марії Деркач до Тернополя прибула серйозна перевірка

У померлої тернополянки Марії Деркач був “свинячий грип”?

Рідні померлої Марії Деркач розпочали “війну” з тернопільською лікарнею

26-річна тернополянка Марія Деркач померла через байдужість лікарів, – родичі

Коментарі вимкнені.