Мережа магазинів “Барвінок” у Тернополі небезпечна

Скільки вже написано матеріалів на тему якості продуктів харчування, проте віз і нині там. Мабуть, уже й діти знають, що сучасний підприємець собі у збиток працювати не буде. Тож замінювати у виробленому продукті високоякісні компоненти на низькоякісні, але дешевші — це, на жаль, звична й дуже поширена практика. Хоча ціна при цьому, як не дивно, не знижується. Бо в усьому світі заміна на дешевші й менш якісні компоненти сприяє здешевленню кінцевого продукту.

Інспекція з питань захисту прав споживачів Тернопільської області проводить планові та позапланові перевірки суб’єктів, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на території нашої області, й щораз виявляє порушення законодавства. Такі перевірки проводяться тільки із дозволу нашого вищого органу — Держспоживінспекції України.

Нині розповім про виявлені порушення в одного з місцевих підприємств, три магазини якого ми перевірили торік. Це доволі відоме в Тернополі товариство з обмеженою відповідальністю під назвою «Барвінок». Так от, тричі — в травні, липні й вересні — наші спеціалісти провели позапланову і дві планові перевірки тернопільських магазинів №41, що на вулиці Руській, 5, №43 — на проспекті Злуки, 45 і №42, що на вулиці Черняховського 3-а.

За скаргою споживача в магазині №42 торгової мережі «Барвінок» із 28 травня по 8 червня 2012 року була проведена позапланова перевірка. Згідно з актом перевірки в цьому магазині з’ясувалося, що чималий асортимент підприємства реалізовувався із численними порушеннями.

Наприклад, ми зафіксували факти реалізації товарів без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації щодо вин, ковбасних виробів, риби холодного копчення — сайри і скумбрії, сирів твердих, продукту сирного плавленого, сиру напівтвердого. У цей перелік потрапили і цукор-пісок, крупи гречані, напої безалкогольні сильногазовані, крупи пшона, горох колотий, іграшки дитячі в асортименті та багато інших.

Також було виявлено товари, які не відповідають нормативним документам: борошно кукурудзяне, борошно житнє, мед акацієвий, ковбаса напівкопчена, сирокопчена, пельмені.

У магазині ми відібрали вісім зразків продукції, з яких тільки три відповідали вимогам нормативних документів. А уявіть, якби ми перевірили всі продукти магазину. Мабуть, продавати було би нічого. Однак проводити лабораторні дослідження в такій великій кількості нам не дозволяє надзвичайно обмежене фінансування.

До уваги наших спеціалістів потрапили масло солодковершкове «Селянське» (виробник ТОВ «Андрусівський маслозавод»), ковбаса напівкопчена «Домашня» (виробник СУП ТОВ «М’ясовіта»). Ця «смакота» не відповідала вимогам своїх же технічних умов щодо перевищення вмісту вологи на шість відсотків. А ковбаса напівкопчена «Дрогобич» від виробника ПП Я. Довгошиї «страждала» на перевищення вологи аж на 17 відсотків. Отже, замість лишніх кількох десятків грамів цих дорогих ковбас ми купуємо… воду.

Олег ФЕДОРЦІВ, начальник інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області.

Вільне життя

Коментарі вимкнені.