“Нова тернопілська газета” отримала осуд від КЖЕ за публікацію про “чорносраких” та курвів

Комісія з журналістської етики оголосила редакції «Нової тернопільської газети» громадський осуд, повідомляє прес-служба комісії.

 До КЖЕ надійшли заяви з проханням розглянути відповідність нормам журналістської етики публікації у № 4 (25.01.2012 року) «Нової тернопільської газети» статті «Біля «Орнави» лилася «чорна» кров…». Серед заявників були студенти-іноземці, які навчаються у тернопільських вишах, і представники 19 вітчизняних та міжнародних громадських організацій.

На думку заявників, стаття є расистською, дискримінаційною, має відверто ксенофобський характер, несе негативні стереотипи та принижує гідність вихідців із країн Африки та Близького Сходу. Крім того, фото із зображенням студентів на колажі до публікації було використане без їхнього відома та згоди на це і є наклепом, оскільки зображені студенти не мали жодного відношення до подій, що стали приводом для написання статті. Заявники не вважають вибаченням та визнанням газетою порушення норм журналістської етики статтю «Ні расизму!», яка вийшла в наступному номері тернопільського видання.

 Водночас редактор «Нової тернопільської газети» Микола Мартинчук вважає, що редакція вже вибачилася перед заявниками.

 Комісія з журналістської етики констатує, що порушена газетою проблема взаємовідносин студентів-іноземців і місцевого населення справді містить багато непростих аспектів і тому важлива і резонансна. Проте серйозний зміст публікації, на жаль, був зведений нанівець формою її подачі. «Жовтизна» заголовка і особливо шокуюча ілюстрація, покликана привернути увагу до матеріалу, замість обговорення проблеми як такої і пошуків шляхів її вирішення викликали протилежний ефект.

 Крім того, на думку членів КЖЕ, необдуманий, легковажний підхід до оформлення публікації кардинально змістив акценти і фактично дискредитував тему журналістського дослідження.

 «Якими б не були наміри газетярів “Нової Тернопільської газети”, результат даної публікації важко трактувати інакше, ніж порушення статті 15 Етичного кодексу українського журналіста: “Ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу», – йдеться у рішенні КЖЕ.

 Нагадаємо, 25 січня «Нова тернопільська газета» розмістила на першій шпальті публікацію про життя іноземних студентів в Україні. У матеріалі із заголовком «Біля «Орнави» лилась «чорна» кров» та слідом «Араби з неграми бились за наших курвів» було подано колаж, де на тлі іноземців мавпи намагаються обійняти дівчину. У тексті статті йшлося про те, що викладання в групах з такими студентами є «моральними тортурами», а у вільний від навчання час зарубіжні студенти буцімто домагаються українських дівчат. Однак прокуратура не знайшла ознак расизму в тернопільській газеті, яка, фактично, порівняла чорношкірих з мавпами.

«Телекритика»

-1 thoughts on ““Нова тернопілська газета” отримала осуд від КЖЕ за публікацію про “чорносраких” та курвів

 • 17:52 | 29.02.2012 о 17:52
  Permalink

  зате рейтинг Мартинчук газети підняв, вміє парубок підстаркуватий працювати, що там не кажіть

 • 18:13 | 29.02.2012 о 18:13
  Permalink

  Неображайте мавп!

 • 02:57 | 1.03.2012 о 02:57
  Permalink

  Всіх “мавп” в афркику!

 • 10:18 | 1.03.2012 о 10:18
  Permalink

  Щодо афроамериканців, то все зрозуміло чому вони обурюються, а от цікаво чому наші дівчата нічого не кажуть, яких обізвали “курвами”..що невже так і є, дівчата???

Коментарі вимкнені.