Суїциди, алкоголізм, розпуста, вбивство дитини – що твориться у селі на Тернопільщині

Недільного вечора, 14 липня, у селі Торське Заліщицького району сталося жорстоке вбивство — 32-річний чоловік власноруч замордував дитину своєї співмешканки. Про смерть 2-річного Сашка міліцію повідомив сам убивця, він же викликав швидку, хоча розумів, що вже пізно… Коли прибули лікарі, тільце дитини вже охололо, на ньому не було живого місця — все у синцях. Місцеві мешканці приголомшені тим, що сталося, але кажуть, що не здивовані, бо для цієї неблагополучної сім’ї дитина була зайвим тягарем.

Побоювалися, щоб Сашка не продали на органи
— До цього ішло від самого народження хлопчика, адже Галина, горе-мати, любила гульнути, пропадала цілими тижнями, — каже пан Михайло з Торського. — Сашко ріс сам по собі — холодний та голодний… Ще як жила бабуся, то трохи дивилася за малим, але й вона любила хильнути, тому теж не була надійною. Торік наприкінці літа до Галі пристав Артур з іншої області, здається, з Івано-Франківщини, а восени несподівано померла бабуся — гріх щось лихе підозрювати, але люди говорили різне… А цьогоріч подружжя часто їздило до його родичів і як тільки верталися, односельці заглядали на подвір’я, чи привезли Сашка — побоювалися, щоб раптом на органи не продали, бо їм та дитина не потрібна була…
Сільська фельдшерка лише зітхає, коли запитуємо про Сашка, бо добре знає, в якому пеклі жив хлопчик. Їй не раз під час відвідин цієї родини доводилося міняти штанята немовляті, варити кашку.
— Про ситуацію у цій родині знала районна комісія захисту прав дитини, вони попереджали Галину, але… — каже фельдшерка. — Пригадую, Сашкові було лише два місяці, приходжу я на патронаж, а він заходиться від плачу, аж на вулицю чути. Переступаю поріг хати — дитина лежить на ліжку, а поруч куняє п’яна бабуся. Я покликала сусідку, ми підігріли молоко, нагодували дитину, поклали в ліжечко. Бабуся взялася гойдати хлопчика, щоб заснув. Та не встигла я зайти до амбулаторії, як по мене вже прибігли, бо бабуся перекинула малого. Не передати словами сумну картину: немовля кричить на підлозі, зверху на ньому гора дощечок з ліжечка, а бабуся ледве на ногах тримається… Тоді люди викликали сільського голову, представників комісії з питань захисту дитини, Галину хтось попередив і вона примчала на таксі та благала не забирати хлопчика.
Горе-мати навіть сльози не пустила…
Нині Галина не приховує від односельців подробиць страшного інциденту, розповідає, що співмешканцеві «щось перемкнуло в голові» і почав гамселити хлопчика кулаками, аж поки той перестав подавати ознаки життя.
— Тіло дитини ще не привезли з судово-медичної експертизи, а Галина спокійно походжає селом, п’є сік, навіть сльози не пустить… — розповіла вчора, 16 липня, журналістам «НОВОЇ…» місцева мешканка пані Оксани. — «Галю, чому ти не захистила дитину?» — запитуємо. «А що я могла вдіяти?..» — відповідає. Що це за мати така?..
Правоохоронці відразу затримали співмешканця Галини. Як розповів заступник начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області Тарас Боднарчук, гематоми на тілі дитини вказували на те, що вона зазнала ушкоджень. За попередніми даними, смерть хлопчика настала внаслідок черепно-мозкової травми. У скоєнні злочину міліціонери запідозрили співмешканця матері загиблого. Як з’ясувалося, півроку тому 32-річний чоловік приїхав до села після відбування покарання у в’язниці, де провів вісім років. Таким тривалим терміном ізоляції від суспільства його покарали за зґвалтування та задоволення статевої пристрасті неприродним способом.
«Світить» довічне ув’язнення
Як повідомили в міліції, того фатального дня Галина із співмешканцем гостювала в родича. Коли ж поверталися додому, «благовірний» влаштував скандал, бо приревнував її. Уже вдома конфлікт переріс у бійку. Жінка взяла на руки дитину, мабуть, думала, що син відведе від неї тяжку руку роздратованого чоловіка. Та це його не зупинило — удари посипалися на хлопчика. Вітчим вихопив його з рук дружини, кинув на ліжко і продовжив жорстоко бити. Коли ж хлопчик вже лежав нерухомий, зателефонував у чергову частину районного відділку міліції і сказав, що знайшов дитину мертвою. Та Галина не могла приховати правди — усе розповіла слідчим.
— Прикро, що у селі ніхто особливо не контролює неблагополучні сім’ї, дільничний, даруйте, приїжджає лише до померлих і фотографує для звітності, — обурюються у селі. — У Торському поселилися родини циганів, ніхто не знає, чого від них чекати, страшно ввечері вийти на вулицю. У нас «процвітає» алкоголізм, розпуста, останнім часом багато випадків суїцидальних спроб — і нікому до того нема діла…Куди котиться українське село?…
Проти підозрюваного у вбивстві 2-річного хлопчика відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України — умисне вбивство, що карається позбавленням волі на термін від десяти до п’ятнадцяти років або довічним ув’язненням.

Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.