Не мер вважає, що в бідах Тернополя винні – тернополяни! (фотофакт)

На скриньку “Погляду” прийшов лист від тернополянина, який підписався “не мер, а просто Тернополянин”. Він розповів, як його неприємно вразила бездумність деяких містян, а також закликав взятися за самовиховання. 

Прийшла весна, потепліло на вулиці, висохнув асфальт, і тепер в маршрутку мене не затягнеш. Так приємно не поспішаючи прогулятись пішки через Парк національного відродження – дорогою на роботу і назад: зранку під спів пташок, а ввечері – під тихий гомін відпочиваючих.

І все було б чудово, якби одного разу я не опустив очі донизу. Побачене я сприйняв за діяння однієї зграйки підлітків, які влаштували «конкурс» поїдання соняшникового насіння. Асфальт навколо лавки, яку вони «окупували» був устелений лушпинням та фантиками, а поряд сиротіла напівпорожня сміттєва урна. Але, йдучи далі, я помітив, що територія біля інших лавочок виглядала схоже, тому висновок напросився один – це не поодинокий випадок, а систематичний.

Я ні в якому разі не звинувачую працівників парку, адже вони на той час ще не завершили прибирання території.

Цікавість змусила мене взяти із собою наступного ранку фотоапарат. Картина була схожою, окрім того, вдалось побачити і лушпиння, і сміття та ще й «наслідок діяльності» собаководів (вірніше, їхніх улюбленців). Поряд із фонтаном на асфальті було повно землі. Підійшовши ближче я побачив, що це песик весело порпався в землі, почувши, мабуть, запах мишки чи крота, а його господар у цей час гордо спостерігав за діями свого улюбленця, не задумуючись про те, що комусь доведеться це все прибирати.

Не задумувались, звичайно, і ті, хто обпльовував лушпинням асфальт навколо себе. І ті, хто, уявивши себе баскетболістом, кидали сміття попри урни. Не задумувались і ті, хто, голосуючи на «Погляді» в опитуванні «Хто винен у бідах Тернополя», можливо жартома, а можливо й цілком свідомо, наголошував, що у бідах Тернополя винні самі тернополяни.

Дійсно, чому ми маємо звинувачувати у своїх бідах когось, а не самих себе?

З усього того може радувати лише наше з Вами розуміння реальності речей. Тепер, на мою думку, необхідно почати робити висновки, взятись за самовиховання, зробити щось самому для рідного міста. І лише тоді ганьбити владу, опозицію, москалів чи жидів…

                                                        Не мер, а просто Тернополянин

Коментарі вимкнені.