Іноземні інвестори кажуть, на прибуткова на Тернопільщині може бути навіть полуниця
Про перспективи розвитку сімейних ферм, молочних та полуничних кооперативів йшлося під час круглого столу в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів», що впроваджується у с. Лосятин Кременецького району, за участю віце-президента американської компанії «Heifer international» Махендри Логані, президента Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад» Віктора Тереса, заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри.
У рамках заходу обговорили результати впровадження Хеферівських проектів в районі, а також можливості впровадження нового проекту з розвитку ягідних та молочних сімейних ферм.
«Наша співраця має подвійний фундамент – економічну та соціальну складові, – зазначив Леонід Бицюра. – Україна на шляху реформ. Їхньою метою є створення дієздатних ефективних громад. Поцеси урбанізації ведуть до зменшення сільського населення. Однак саме через це розвиток сільських кооперативів, побудованих на родинному бізнесі – пріоритет для нашої області. Тому ми підтримуватимемо ваші ініціативи у розвитку цього напрямку».
Віце-президент американської компанії «Heifer international» Махендро Логані зазначив, що побачив на Кременеччині успішні проекти. На його думку, запорука їх успіху – партнерські відносини, на яких базуються ці ініціативи.
«Наша організація має 70-річний досвід співпраці з сільськими громадами. Зараз ми хочемо йти далі, щоб в учасників наших проектів були додаткові можливості, вихід на нові ринки збуту продукції. Ми готові і надалі працювати з громадою с. Лосятин», – констатував Махендро Логані.
Керівники проекту у Лосятині розповіли про особливість вирощування полуниці в кооперативі, показали поля, познайомили із умовами роботи людей.
Додатково: Проект «Розвиток полуничних кооперативів» впроваджується та фінансується партнерами « Екосистем Фондом Данон», компаніями «Дантрейд», «Данон Україна» та Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад». Впровадження проекту передбачає залучення 50 гектарів під вирощування полуниці.
Проект має на меті допомогти принаймі 500 власникам особистих селянських госпарств підвищити власні прибутки шляхом об`єднання їх в сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (СОК) для виробництва полуниці на основі сучасних технологій та гуртового продажу через кооператив.
Проект виконається на базі СОК «Лосятинське молочне джерело» у с. Лосятин, який надає своїм членам послуги з вирощування, зберігання та збуту полуниці як на спільному полі, так і власних ділян
Результати перших 5 місяців роботи полуничних кооперативів у 2013 році:
– виділено і підготовлено земельні ділянки для посадки ще 10 га полуниці;
– встановлено та налаштовано холодильні обладнання;
– придбано термо-вантажівки з вантажопідйомністю 5 тонн для доставки полуниці на переробні підприємства;
– 90 сільських родин користувалися послугами кооперативів (у тому числі придбання саджанців за оптовими цінами);
– 58 осіб отримали офіційне працевлаштування сезонної зайнятості, що дозволило їм отримати допомогу з безробіття протягом міжсезоння. Кожен з них заробив близько 3800 грн за сезон в середньому.
Коментарі вимкнені.