Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху: що пішоходам заборонили, а велосипедистам дозволили

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України постановою №1105 вніс зміни до постанови КМУ від 10.10.2001 №1306 «Про Правила дорожнього руху», що стосуються пішоходів та велосипедистів. Тепер, відповідно до рішення Уряду, всі пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

Введення цієї норми має підвищити рівень безпеки на вулично-дорожній мережі, так як наявність світлоповертальних елементів на одязі пішоходів дозволяє зменшити смертність на дорогах в 6-8 разів. Це пов’язано з тим, що людину, що використовує такі елементи, буде видно на відстані 130-150 метрів, тоді як в темному одязі її видно лише на відстані 25-30 метрів.

Також, цим же нормативним документом, дозволено рух велосипедів по смузі руху маршрутних транспортних засобів. Тепер, інформаційно-вказівний знак 5.8 «Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів» означатиме, що попереду дорога, на якій по спеціально відведеній смузі здійснюється рух транспортних засобів за встановленим маршрутом та велосипедистів.

Коментарі вимкнені.