«Каплунівство» – нова методика виховання по-тернопільськи

Декілька днів у Тернополі не вщухає конфлікт, який розгорівся навколо Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі та його керівника А. Каплуна. На відео, яке наприкінці січня опублікували в Інтернеті видно, як доктор педагогічних наук, доцент, старший викладач, голова обласної асоціації працівників профтехосвіти, голова ради директорів профтехучилищ області, нагороджений знаком «К. Д. Ушинський», до того ж – кандидат у депутати від БПП змушує студентів ставати на коліна.

Ні Макаренко, ні Сухомлинський, ні Ушинський, ні жоден інший педагог про таку методику виховання не писав. Тому дивно звучить, коли адміністрація закладу стверджує, що за допомогою методів покарань прагнуть «виховувати» молоде покоління. Мовляв, студенти бувають різні, хто дисципліну порушує, хто пари пропускає… (до слова, на стіні у вестибюлі училища висить таблиця, на якій чітко прописані правила поведінки, й ні про які такі особливі «покарання» не зазначено).

А сьогодні, 8 лютого, під час візиту до закладу голови місцевого підрозділу Всеукраїнського Люстраційного комітету Василя Габора й депутатів обласної і міської рад, заступниця директора М. Денисюк переконувала, що батьки знають про систему покарань, запроваджену в ПТУ, й… одобрюють її.

Пані Марія каже, що ніякого конфлікту в училищі немає, його зовнішньо нав’язують журналісти. Та й взагалі, сауна в гуртожитку потрібна для відпочинку й «оздоровлення» майстрів, а на коліна студентів ставили тільки один раз…

Проте, чомусь, як не дивно, свідчення студентів разюче різняться зі свідченнями адміністрації. Кажуть діти (бо більша частина з них ще навіть не повнолітні), що і «особливі методи навчання» в ПТУ часто застосовують. Також депутати дізнались про те, що в навчальній хімічній лабораторії «добувають» ексклюзивну горілку «Каплунівку». – Відпрацьована спеціальна система «відкатів» за дозвіл на порушення «оспіваних» правил поведінки. Словом, світові надбання педагогічної науки відпочивають у порівнянні з «каплунівством». Залишатися осторонь долі студентів у цій ситуації – не припустимо, – каже Василь Габор.

Тому чиновник направив звернення в Міністерство освіти України з вимогою звільнити очільника закладу із займаної посади. Подаємо текст звернення.

Також депутатами обласної ради буде підніматись питання про створення спеціальної слідчої комісії, яка має дати оцінку діям викладачів ПТУ, що потурали беззаконню з боку свого директора.

Коментарі вимкнені.