Керівник тернопільської «Свободи» Володимир Стаюра долучився до відкриття меморіальної дошки композитору українського гімну

unnamed-7Композитору найвідомішої та найважливішої державної пісні «Ще не вмерла Україна» Михайлу Вербицькому відкрили пам’ятну дошку на фасаді другої музичної школи у Тернополі.
До створення цього меморіального барельєфу долучився і голова міської організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра.
– Михайло Вербицький був не лише музикантом, композитором, священиком УГКЦ, а й активним громадським діячем. Власне в той час він був одним із лідерів національно-визвольної боротьби, – наголошує Володимир Стаюра. – Для будь-якої держави гімн вважається однією з найбільших святинь. Він є найвищим виявом національної свідомості та патріотизму. Саме Михайло Вербицький став творцем музики нашого гімну, під яким сьогодні бореться покоління новітніх героїв на Сході України.
На думку Володимира Стаюри, вкрай важливо зберігати та шанувати пам’ять про видатних українців, пишатись їхніми вчинками та досягненнями, які зараз є надбанням для всієї України. Саме завдяки вшануванню національних символів можна побачити та укріпити зв’язок між поколіннями.
Нагадаємо, музична школа № 2 в Тернополі з лютого 2015 року названа в честь Михайла Вербицького. Відповідне рішення було прийняте на черговій сесії міської ради.
До слова, під враженнями від патріотичного тексту Павла Чубинського, прочитаного в грудневому числі часопису «Мета» 1864 року, Михайло Вербицький створив музику до цього твору. Так, вперше гімн України виконали 10 березня 1865 року в Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченому Тарасові Шевченку. З того часу минуло близько 150 років.

Коментарі вимкнені.