Купатися у тернопільському ставі, зокрема і на Дальньому пляжі, не рекомендовано – СЕС


Купатися у тернопільському ставі не рекомендує міська СЕС. Про це розповів у коментарі «Погляду» заступник головного лікаря тернопільської міської СЕС Анатолій Поліщук.
Наразі працівники СЕС постійно проводять контроль води, проводячи замір води у вісьмох контрольних точках на ставі. Воду для аналізу беруть у районі готелю «Чайка», у районі річки Рутка, Серет – вхід у тернопільський став, міський пляж, ресторан «Хутір», Чумацька, потічок впадіння і так званий «моржатник».
– Показники флори перевищують граничні норми,  – розповідає заступник головного лікаря тернопільської міської СЕС Анатолій Поліщук. – Але це може бути пов’язано із двома моментами: цвітіння води або можливий будь-який скид у воду.
Проте Анатолій Поліщук запевняє, що свіжого забруднення на момент перевірки (2 липня) не було.
– Ми лише надали рекомендації відповідним управлінням, щоб вони подивилися і почистили став, тоді повідомили СЕС для повторного збору взірців для дослідження якості води. Наразі, ми просто не рекомендуємо купатися у воді, – додає Анатолій Поліщук. – Ми лише говоримо про забруднення, а це свідчить, що потрібно провести певні роботи щодо покращення якості і складу води.
Проте, які будуть результати після очищення ставу, у СЕС говорити не беруться.
У СЕС також наголошують, що став буде брудним до тих пір, поки тернополяни не перестануть смітити.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.