Сергій Надал вирішив випередити депутатів в прозорості

b8783b84764e864ded9aaea63804afc6_M23 травня відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії Тернопільської міської ради з питань бюджету та фінансів.

Одне з питань, яке розглядалося, стосувалося прийняття бюджетного регламенту – документу, що буде визначати певні правила всього процесу формування головного фінансового документу міста, змін до нього, контроль за його виконанням тощо.

Також на засіданні комісії її голова Ігор Турський і Назар Зелінка презентували проект положення про громадський бюджет (бюджет участі) Тернополя.

Члени комісії позитивно сприйняли запропоновані ідеї і зараз кожен готує свої напрацювання, зауваження та пропозиції. Щоб охопити більше коло зацікавлених осіб, експертів, активістів, комісія дала доручення відповідному відділу опублікувати проект рішення на сайті міської ради.

Для довідки: громадський бюджет – це бюджет участі, коли громада отримує можливість активно впливати на розподіл частини фінансового ресурсу міського бюджету. Кошти бюджету участі розподіляються на реалізацію громадських ініціатив – проектів з поліпшення міського середовища, запропонованих людьми.Це своєрідний грант із міського бюджету, отриманий на вирішення конкретних міських проблем.

Варто зазначити, що за дивним збігом обставин наступного дня після проведеного депутатами засідання комісії, на сайті міської ради був опублікований проект рішення «Про затвердження положення «Про партиципаторний  бюджет (бюджет участі) Тернопільської міської ради» авторства міського голови Сергія Надала.

До цього часу з уст міського голови не лунало ідей про необхідність прийняття такого документу і про те, що він чи його підлеглі активно займаються його написанням. Тому, або дана ініціатива виконавчого апарату, чомусь, трималась у великій таємниці, або ж міський голова з незрозумілих причин вирішив перехопити ініціативу й одноосібно зібрати дивіденди піару на сучасній трендовій темі.

Коментарі вимкнені.