Міський голова Тернополя Сергій Надал кається перед тернополянами, але його гріхи будуть “змивати” інші
«У Тернополі масово знищують зелені насадження», – такі заголовки нерідко можна побачити у засобах масової інформації. А все тому, що вже декілька років поспіль місто почало втрачати зелені насадження. Одні почали вирубувати через старість, інші – через забудови. І як результат, Тернопіль, який займав третє місце в колишньому Радянському Союзі за озелененням, опинився сьогодні на 20-х-30-х місцях в Україні. Якщо місто раніше потопало у зелені, то тепер цього немає, стверджує член громадської ради з питань екології та ЖКГ міської ради Валерій Лазарюк . На жаль, ми йдемо до такої ж ситуації і невдовзі дерева бачитимемо лише намальованими на стінах, стверджує чоловік. А при такому масовому знищенні зелених насаджень, приміром на мікрорайоні Дружба, існує ймовірність сповзання ґрунту і споруд у річку Серет.
Ось так виглядає картина зменшення парків за останні 5 років (дані 2008-го року взяті з рішення сесії від 02.10.08 5/21/105, а дані 2013 року з кадастрової карти України):
Парк Національного відродження був 54 га., став 44 га (зменшився на 10 га.);
Парк імені Тараса Шевченка – був 22 га.,став 16 га (зменшився на 6 га.);
Гідропарк “Топільче” – 66 га., а зараз – 57 га (зменшився на 9 га.).
І попри складну процедуру отримання дозволів на зрізку, в Тернополі, останнім часом, дерев більше зрізують ніж садять. За словами заступника головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища області Юрія Рослого, інвентаризацію зелених насаджень востаннє в Тернополі проводили ще у 1982 році. Хоч, згідно із законодавством, така інвентаризація має відбуватися раз на 10 років. У міській раді кажуть, що немає коштів, бо це затратний процес. Виходить парадоксальна ситуація – на те, щоб зрізувати кошти є, а щоб садити нові – немає.
Проте, вік дерев – це не єдина причина їх масової вирубки. Чимало скандалів щодо вирубки зелених насаджень у місті «вибухають» довкола будівельних питань. Гаї, сквери і паркові зони винищують для спорудження будинків. Зокрема, активно готують під забудови площі у парку «Топільче» та Парку Національного Відродження.
Та поки думки розходяться, кількість зелених насаджень у місті зменшується. Старі дерева, чистять та рубають, та нових молодих не садять. Бо на місці зрубаних – виростають житлові будинки. І якщо такими темпами у нашому місті вирубувати дерева, то за кілька років, красивий зелений Тернопіль залишиться тільки у спогадах і в фотоальбомах, а наші нащадки нас неодмінно спитають: «Де те красиве зелене місто в якому ви жили?».
І нарешті міський голова Тернополя Сергій Надал знайшов вихід за рахунок кого це виправити. Він звернувся до забудовників з проханням, щоб на об’єктах, де ведеться будівництво, вони планували місця для озеленення території, – повідомляє Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.
– Якби кожен забудовник посприяв висадженню сотні дерев, то це суттєво покращило б екологічний рівень нашого міста, – зауважив Сергій Надал.
На пропозицію мера відгукнувся вже один з будівельників. Відтак на з’єднанні вулиць Вербицького – Рєпіна забудовником виділено під зелені насадження близько пів гектара площі. Там планується висадити сорок берізок.
Більше про “зелену” політику Сергія Надала можна почитати ТУТ.
Надал постійно звітує про насаджені дерева. Чогось ви цього не бачите? Тільки займаєтесь заказухою.
Надал звітує про десятки посаджених дерев, втої час винищується тисячі. Чому ви того не бачите? Олександр Ф.