Міський голова Тернополя Сергій Надал кається перед тернополянами, але його гріхи будуть “змивати” інші

«У Тернополі масово знищують зелені насадження», – такі заголовки нерідко можна побачити у засобах масової інформації. А все тому, що вже декілька років поспіль місто почало втрачати зелені насадження. Одні почали вирубувати через старість, інші – через забудови. І як результат, Тернопіль, який займав третє місце в колишньому Радянському Союзі за озелененням, опинився сьогодні на 20-х-30-х місцях в Україні. Якщо місто раніше потопало у зелені, то тепер цього немає, стверджує член громадської ради з питань екології та ЖКГ міської ради Валерій Лазарюк .  На жаль, ми йдемо до такої ж ситуації і невдовзі дерева бачитимемо лише намальованими на стінах, стверджує чоловік. А при такому масовому знищенні зелених насаджень, приміром на мікрорайоні Дружба, існує ймовірність сповзання ґрунту і споруд у річку Серет.

Ось так виглядає картина зменшення парків за останні 5 років (дані 2008-го року взяті з рішення сесії від 02.10.08 5/21/105, а дані 2013 року з кадастрової карти України):

Парк Національного відродження був 54 га., став 44 га (зменшився на 10 га.);

Парк імені Тараса Шевченка – був 22 га.,став 16 га (зменшився на 6 га.);

Гідропарк “Топільче” – 66 га., а зараз – 57 га (зменшився на 9 га.).

І попри складну процедуру отримання дозволів на зрізку,  в Тернополі, останнім часом, дерев більше зрізують ніж садять. За словами заступника головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища області Юрія Рослого, інвентаризацію зелених насаджень востаннє в Тернополі  проводили ще у 1982 році.  Хоч, згідно із  законодавством, така інвентаризація має відбуватися раз на 10 років. У міській раді кажуть, що немає коштів, бо це затратний процес. Виходить парадоксальна ситуація – на те, щоб зрізувати кошти є, а щоб садити нові – немає.

Проте, вік дерев – це не єдина причина їх масової вирубки. Чимало скандалів щодо вирубки зелених насаджень у місті «вибухають» довкола будівельних питань. Гаї, сквери і паркові зони винищують для спорудження будинків. Зокрема, активно готують під забудови площі у парку «Топільче» та Парку Національного Відродження.

Та поки думки розходяться, кількість зелених насаджень у місті зменшується. Старі дерева, чистять та рубають, та нових молодих не садять. Бо на місці зрубаних – виростають житлові будинки.  І якщо такими темпами у нашому місті вирубувати дерева, то за кілька років, красивий зелений Тернопіль залишиться тільки у спогадах і в фотоальбомах, а наші нащадки нас неодмінно спитають: «Де те красиве зелене місто в якому ви жили?».

І нарешті міський голова Тернополя Сергій Надал знайшов вихід за рахунок кого це виправити. Він звернувся до забудовників з проханням, щоб на об’єктах, де ведеться будівництво, вони планували місця для озеленення території, – повідомляє Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.

–          Якби кожен забудовник посприяв висадженню сотні дерев, то це суттєво покращило б екологічний рівень нашого міста, – зауважив Сергій Надал.

На пропозицію мера відгукнувся вже один з будівельників. Відтак на з’єднанні вулиць Вербицького – Рєпіна забудовником виділено під зелені насадження близько пів гектара площі. Там планується висадити сорок берізок.

Більше про “зелену” політику Сергія Надала можна почитати ТУТ.

 

 

-1 thoughts on “Міський голова Тернополя Сергій Надал кається перед тернополянами, але його гріхи будуть “змивати” інші

  • 21:51 | 8.11.2014 о 21:51
    Permalink

    Надал постійно звітує про насаджені дерева. Чогось ви цього не бачите? Тільки займаєтесь заказухою.

  • 19:52 | 10.11.2014 о 19:52
    Permalink

    Надал звітує про десятки посаджених дерев, втої час винищується тисячі. Чому ви того не бачите? Олександр Ф.

Коментарі вимкнені.