“Ми не маємо права бути байдужими, коли ворог зазіхає на нашу землю” – звернення до тернополян

Дорогі краяни,  наростання агресії проти нашої української держави спонукає кожного з нас до дії,  причому негайної. Ось тільки неповний перелік закликів і планів антиукраїнських сил. Оголошено про створення так званої «Федеративної республіки Новоросія» , про об’єднання так званих «Луганської Народної Республіки і Донецької Народної Республіки» , про запрошення інших областей приєднатися до цього союзу. Заявлено про готовність приєднається до Митного союзу Білорусії , Росії та Казахстану , а також увійти до Союзної держави Республіки Білорусь і Російська Федерація. Оголошено про визнання всіх військових формувань ЗС України на території Луганської та Донецької областей як «бандугрупування» , а також про те , що військовослужбовці Украйни повинні або прийняти присягу на вірність «Новоросії» , або виїхати з її території. Легітимними збройними силами стає так звана «Об’єднана Армія Південного Сходу».

З огляду на вищезгадане та деякі негативні тенденції що мають місце під час розгортання часткової мобілізації, як то самовільне залишення частин резервістами і мобілізованими вважаю що суспільним, державним і громадським інституціям потрібно вживати негайних заходів по виправленню ситуації. Що це означає ? По перше  український загал повинен усвідомити що нашим Збройним Силам, МВС, Національній Гвардії потрібна не лише матеріальна допомога у вигляді перерахування коштів, моральне загальне схвалення а більш усвідомлені кожним членом суспільства види підтримки.   Друге – моральні авторитети, творча інтелігенція, своїм інтелектуальним, високодуховним натхненням пробуджуйте в наших співгромадянах бажання до захисту Вітчизни, медійники-журналісти, блогери усі хто працює з інформацією наш обов’язок  перейти від фрагментарної інформаційної протидії російській пропаганді до повномасштабної інформаційної війни з тим валом бруду що російські «колеги» називають «обективной информацией об Украине».

Третє – Ветерани Збройних Сил і Визвольних Змаганнь, українські історики, політичні і громадські діячі зараз при відновленні призову на дійсну строкову службу буде потрібна Ваша робота з молодим поповненням Армії і Флоту, я пропоную звертатись Вам напряму до воєнкомів у своїх районах і містечках для організацій коротких бесід про військову звитягу наших предків і про важливість захисту України в лавах Збройних Сил у сьогоднішній важкій годині. Політико-моральний стан новобранця і зрілого резервіста це не вигадки радянської військової системи, а реальний фактор що впливає на стійкість і бойове злагодження підрозділів і який враховується у всіх арміях держав першокласних у військово-технічному відношенні. Військова техніка і зброя це інструмент, високий бойовий дух це енергія що спрямовує цей інструмент. Капеланської служби ми у повному розумінні цього терміну не зуміли створити за роки Незалежної України, тим паче зараз св’ященичому загалу усіх конфесій і віросповідань що стоять на засадах державності України потрібно посилити свою присутність зі своїми вірними що одягли військовий однострій. Українське жіноцтво і матері  підтримайте  своїх чоловіків, синів, братів у бажанні захисту нашого спільного дому.  Кожен громадянин України  має зрозуміти, що в цій ситуації нашим військовим потрібна всебічна допомога, і особливо фінансова.

В нашій області формується батальйон територіальної оборони «Тернопіль». Ні для кого не секрет, до якого стану довели наші військові частини представники антиукраїнських поглядів у владі попередніх років. Довший час Збройні Сили в Україні знищували . Відтак сьогодні необхідно все відроджувати.

Зараз всі ми – представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, меценати, підприємці, громадські активісти, небайдужі мешканці краю – маємо мобілізувати всі свої зусилля і допомогти нашим військовим. Адже не вистачає  коштів на матеріально-технічне забезпечення приміщень, особового складу, техніки.  Це наш обов’язок перед Україною, перед нашими військовими, зрештою, перед  власною совістю.

Ми не маємо права бути байдужими, коли ворог зазіхає на нашу землю.

Благодійний рахунок – отримувач: Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Код отримувача: 02940339. р/р 26004700240920. Банк отримувача: ПАТ КБ “Правекс-Банк” у м. Києві МФО 380838. Призначення платежу: Фонд підтримки українського війська та сприяння обороноздатності України

 

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України, голова Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України

Коментарі вимкнені.