На БАМі заклали перший камінь православного собору — найбільшого в області

Проект собору Святих Рівноапостольних Костянтина та Єлени Української Православної Церкви Київського Патріархату, який планують збудувати на БАМі.
Проект собору Святих Рівноапостольних Костянтина та Єлени Української Православної Церкви Київського Патріархату, який планують збудувати на БАМі.

Вчора закладено перший камінь кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина та Єлени, який планують звести на розі вулиць Тарнавського та Київської (масив БАМ). Для цього вперше за чотири роки у Тернопіль приїхав патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет.

Крім цього Філарет у неділю освятив новозбудований храм заввишки 27 метрів, що знаходиться на вулиці Білогірській (біля “Старого вокзалу”), який носить ім’я Бориса і Гліба. Цікаво, що архітектором храму є жінка — тернополянка Мирослава Харченко.

Щодо храму, який збираються будувати, його планують виконати у дві черги. Філарет сподівається, що роботи завершать впродовж трьох років. Спочатку хочуть збудувати 9-поверховий дім із вбудованим єпархіальним управлінням. А далі – побудувати Собор за гроші, вилучені з продажу квартир. Храм буде розрахований на орієнтовно  пів тисячі осіб. Тернополяни з цього приводу піджартовують, що у нашому місті під час будівництва нових багатоповерхівок можна перші два поверхи віддавати під потреби церкви, бо сильно затратно поряд будувати окрему споруду, можна пробіду дах цибулястий зробити…

Коментарі вимкнені.