На фестивалі духовної пісні у Тернополі співатимуть африканці

28-29 квітня у Тернополі відбудеться  ІІ Європейський відкритий фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословіння». Основна відмінність цьогорічного фестивалю – майже удвічі більше учасників і розширення географії. За словами начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександра Смика, цього року у конкурсній програмі візьмуть участь колективи з Польщі, Румунії, Молдавії, Грузії, а також двох африканських країн – Нігерії і Замбії. До речі, така географія дозволяє у майбутньому надати фестивалю статусу Міжнародного. Приїдуть також хори, ансамблі та виконавці із Львівської, Івано-Франківської, Волинської,  Київської, Дніпропетровської, Хмельницької областей. Учасники змагатимуться у трьох вікових категоріях – діти до дев’яти років, з 9 до 16-ти і старші. Великі колективи виступатимуть на сцені ПК «Березіль», малі – в Українському домі «Перемога».  Усього – 89 виконавських одиниць, а це понад тисяча учасників.

–         Зростання інтересу до фестивалю духовної пісні свідчить про те, що захід виконує своє основне призначення, – каже Олександр Смик. – Тернопілля стає духовним центром українства.

Особливість фестивалю-конкурсу «Я там, де є благословіння» у тому, що пісня об’єднує усі конфесії.

–         Кожне парафіяльне подвір’я у неділю стане тим майданчиком, де прихожани радітимуть духовній пісні не тільки української, а й інших культур, – розповідає канцлер Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Андрій Романків. – Я закликаю усіх тернополян у неділю не сидіти біля телевізора, а прийти до храмів і через пісню вознести душу до Бога.

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться у суботу (28 квітня)  в ПК «Березіль» о 10-й годині. Нагородження учасників 29 квітня о 15.00 (ПК «Березіль»).

Упродовж фестивалю діятиме виставка фотографії Олега Снітовського “Сакральне мистецтво”.

Спеціальний гість свята – ансамбль “Гуцулія”.

 

Адріана Білецька, Погляд      

-1 thoughts on “На фестивалі духовної пісні у Тернополі співатимуть африканці

  • 14:49 | 24.04.2012 о 14:49
    Permalink

    Шановна Адріана Білецька, Ви хоч знаєте хто такі афроамериканці??? Тут в статті – “а також двох африканських країн – Нігерії і Замбії”. Скажіть, яке відношення вони мають до визначення афроамериканці??? Нащо писати так безграмотно???, чи на вашу думку так расово коректно….

    • 21:20 | 24.04.2012 о 21:20
      Permalink

      Даруйте, ляп. Треба було просто африканці. Та це принаймні коректніше, аніж негри чи чорношкірі. Дякую за таку пильну увагу. Надалі буду уважнішою і вдосконалюватиму майстерність! Кожне доречне зауваження на вагу золота…

Коментарі вимкнені.