У Тернополі чергове знесення довоєнного будинку

Як повідомляється на сайті Тернопільської міської ради, через аварійність будинку 53 по вулиці Крушельницької, планується його знесення.
Пошук інвесторів щодо реконструкції території

14 березня 2012;  автор: admin

Виконавчий комітет тернопільської міської ради повідомляє про пошук інвесторів щодо реконструкції території по вул. С. Крушельницької із знесенням аварійного 6-квартирного житлового будинку за адресою вул. С. Крушельницької, 53. Орієнтовна площа земельної ділянки 0,12га.

Детальну інформацію можна отримати в управлінні містобудування, архітектури та кадастру за телефонами 52-54-46, 25-29-25.”

Так що,  нищення архітектури, пробачте -“реконструкції території”, Тернополя початку 20 ст продовжується, пише astrik73.

На власну думку, будинок не виділятьється якимись надто привабливими формами. Але він був, вірніше ще поки що є, чи не єдиним своєрідним, не таким які інші “хати”, котрі стояли по всій довжині вул. Крушельницької. І при нормальній реставрації і відновленні будинок мав би лице. Нажаль на цьому грошей не заробиш, тут одні витрати.
Зрозуміло знайдуться аргументи, що в аварійному будинку  не можна проживати. Що станеться, якщо щось завалиться, хто відповідатиме і т. ін. Тому, звісно, краще то все завалити і побудувати щось сучасне, чергову багатоповерхівку.

В той же час трохи помандрувавши світом, дивуєшся і по доброму заздриш, чому багато де за кордоном, стараються зберегти щонайменшу частинку історії власних міст. Тоді як у нас, зрозуміло, не до реставрвцій, та ще й якоїсь “хати на переферії”. У нас постійний, чи то як зараз модно казати, перманентний брак каштів.
В мене складається враження, що наше суспільство в якийсь історичний момент, десь після 1945, втратило  і тепер ще не доросло до усвідломення цінності історичної спадшини.

Тому, тим хто хоче зберегти у пам’яті цей будинок котрий пережив Другу Світову війну – не баріться з фотографуванням.

Коментарі вимкнені.