На місці зруйнової каплички на Співучці буде дитячий майданчик?

Минає рік з дня, коли місцева влада поставила крапку у питанні конфліктної та незаконної каплички у парку Національного відродження. Втім проблема вирішена до кінця лише на перший погляд. Незважаючи на те, що незаконна забудова таки демонтована, члени релігійної громади і далі приходять сюди на спільну молитву. Щоправда, з атрибутики, яка б нагадувала недавню присутність тут релігійної будівлі, лише квіти.

 

В цілому представники мерії прогнозували, що прихожани каплички так легко не здадуться. Тому було розроблено цілий ряд заходів, які б мали відновити колишню функцію джерела.

Нагадаємо, 30 вересня 2011 року першою під колеса важкої техніки потрапила капличка чи то, пак, церква. Так її називали члени нетрадиційного релігійного об’єднання. За кілька днів розпочалися роботи з демонтажу другорядних, незаконно збудованих культових споруд у парку Національного відродження.  Сюди належали цегляна огорожа та кількаметрова кам’яна вежа.

– Знесенню підлягає капличка, вежа та огорожа. Єдине, поки що не будемо чіпати хреста. Ми все-таки релігійні і віруючі люди, і до хреста віднесемося з повагою. Він буде залишений тут тимчасово, а потім ми його демонтуємо і віддамо в інші конфесії чи церкви для використання. Всі ікони ми прибрали і віддали людям, які збудували цю споруду, – запевнив у день демонтажу каплички заступник начальника управління ЖКГ міста Микола Лесів.

На місці самовільної забудови у парку Національного відродження планували відновити джерело.

– У нас є програма «Тернопільське джерело». Згідно з рішенням сесії від 20.06.2011 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території пам’ятки природи «Тернопільське джерело» тут буде проведено благоустрій території і відновлено джерело у тому вигляді, яким воно було колись, – зазначив Микола Лесів.

Крім того, розглядався варіант встановлення на місці незаконно збудованої культової споруди каплички однієї з традиційних конфесій. Наразі жодна із церков ініціативи у цьому плані не проявляє.

Частину своїх обіцянок мерія, безперечно, виконала. Мова йде про демонтаж хреста та інших прибудов. А далі?.. Зараз на місці джерела залишилось лише заасфальтоване плесо. Назвати це благоустроєм можна лише з великою натяжкою. Покалічена бруківка та одна лавочка, залишена ще з «тих» часів,  – ось і вся окраса. Під стіною напівкруглої огорожі б’є джерело. До встановлення каплички воно знаходилось по центру виділеної ділянки. Згодом прихожани каплички змістили його в бік. Після демонтажу споруди джерело знову повернули на його попереднє місце. В управлінні охорони природного навколишнього середовища в Тернопільській області підтвердили, що джерело у парку Національного відродження є пам’яткою природи місцевого значення. Причому такий статус об’єкт має не один десяток років. Щоправда, кілька років тому відбувся його самозахват.  Цього року сесією міської ради було виділено кошти на визначення меж території пам’ятки природи «Тернопільське джерело».

А ось щодо встановлення каплички традиційної конфесії плани мерії змінилися. Точніше, їх скоректували самі релігійні громади. Протягом року, за даними прес-служби, жодна з церков не виявила бажання встановити тут свій об’єкт. Відтак у мерії розглядається варіант розміщення тут закладу харчування. Щоправда, не на постійній основі. Можливий варіант встановлення сезонного майданчика, адже технічно збудувати поблизу джерела стаціонарний об’єкт важко. Тут немає підведених комунікацій: ані світла, ані води. До того ж може виникати спротив населення, адже громада й так хворобливо реагує на забудову у зелених територіях. Крім того, мерія не відкидає варіанту встановлення дитячого майданчика. Робота з облаштування території ведеться, запевняють у мерії, однак, що саме змінить незаконну забудову біля джерела, залежатиме лише від ініціативності тернополян.

«Номер один»

Коментарі вимкнені.