На Тенопільщині домашніх улюбленців хоронять, як людей

Мешканці Чистилова нещодавно помітили, що на території їхнього лісу є могили домашніх улюбленців. Люди не проти такого кладовища, але переживають чи це екологічно безпечно.

– Про те, що на території Чистилова є цвинтар домашніх улюбленців я не знала довший час, – розповідає мешканка Чистилова Ірина. – Про нього я дізналась від доньки. Ми спочатку нарахували більше 20 могилок, а потім роздивились, що їх більше 50-ти. Я була дуже вражена, бо чесно кажучи не кожна людина має на цвинтарі такі постаменти.

– Те, що воно тут є ніби і добре, бо краще закопати ось так домашню тваринку, аніж викинути на узбіччя, щоб вона там гнила, – каже Ірина. – Такий спосіб, так сказати утилізації набагато гуманніший, але мене турбує те, що це неподалік населеного пункту. У кожного в господарстві є криниця, мені здається рано чи пізно ці рештки домашніх тварин перегнивши потраплять у воду.

Мешканців турбує питання чи можна ось так де завгодно без згоди громади влаштовувати поховання. І чи не шкодить це екології.

У відділі благоустрою міського управління ЖКГ пояснили, що для будь-якого кладовища повинно бути відведене місце.

– Суть дуже проста – будь-яке кладовище має мати процедуру виділення землі, якщо її немає, то це незаконно, – пояснюють у відділі. – Тут не в екології справа, вся справа у лайні. Якщо лежить шматок лайна, то для екології це нормально, адже це добрива. Для санстанції це проблема, бо це заразне. Тому для екології це кладовище не проблема, а от для санстанції – так.

Журналісти 20 хвилин звернулись у екологічну службу, де повідомили, що це не їхня компетенція і з подібними проблемами потрібно звертатись у санстанцію. А у санстанції кажуть, що цим повинна займатись екологічна служба.

Коментарі вимкнені.