На Тернопільщині двоє людей загинули через алкоголь, ще одна студентка у лікарні
Лише за одну добу на Тернопільщині двоє людей загинули через алкоголь. Ще одна – 16-річна студентка – отруїлась, тому довелось звертатись до медиків. Наразі з дівчиною працює психолог.
16-річна студентка через отруєння алкоголем потрапила вночі 17 лютого до лікарні.
Дівчина за порадою подруг таким чином намагалась зняти стрес, адже дуже важко переживала розрив зі своїм 17-річним хлопцем.
Оксана (ім’я змінене з етичних міркувань, справжні дані є в редакції – прим. авт.) була на вихідних дома, а до гуртожитку коледжу, де навчається, повернулась у неділю. Дівчина була дуже засмучена і весь час плакала, адже днями розірвала стосунки з хлопцем, з яким зустрічалась кілька місяців.
Рятували у лікарні
Подруги у гуртожитку порадили зняти стрес алкоголем, аби та трохи заспокоїлась. Оксана миттю випила склянку алкоголю і через деякий час зомліла.
- Дівчинці викликали швидку і забрали до лікарні, – розповіла директор Бучацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анжеліка Міщанчук. – Медики надали їй допомогу і відпустили додому.
У Бучацькому коледжі Подільського державного аграрного технічного університету, де навчається дівчина, одразу забили на сполох. Навіть викликали маму, аби та допомогла своїй доньці впоратись зі стресом.
- Вона наразі перебуває в стресовому стані, весь час плаче, – розповів заступник директора з виховної роботи Бучацького агроколеджу Роман Побуринний. – Наш штатний психолог зараз у декретній відпустці, тому ми звернулись за допомогою до центру соціальних служб для молоді, аби допомогли нашій студентці.
Керівництву коледжу Оксана розповіла, що випила склянку енергетичного напою. В руках з таким питтям, як кажуть у вузі, її бачили не один раз.
Студенти закладу шкодують Оксану. Кажуть, окрім нещасного кохання, у дівчини були серйозні проблеми зі здоров’ям. Можливо тому вона й «зірвалась».
Наразі Оксана спілкується з психологом та проходить курс реабілітації.
- Вона зараз перебуває у стані емоційного стресу, – каже Анжеліка Міщанчук. – У вузі їй дали тиждень вихідних, аби оговталась. Але, сподіваюсь, повернеться до навчання вона скоріше, бо вже і зараз йде на контакт та повністю розкрилась.
Боїться, щоб не дізнався батько
Добре, що поспілкувалась з психологом та отримала рекомендації і мама студентки, каже пані Міщанчук. Адже в нас менталітет такий, що більшість сільських родин живуть за принципом, щоб лишень не винести сміття з хати. А самотужки вирішити проблему вдається не кожному.
- Робота з дівчинкою триватиме щодня, допоки її стан не стабілізується, – каже Анжела Міщанчук. – Ми ще б радили звернутись до лікарів, аби допомогли їй заспокоїтись.
Студентка, як вдалось нам дізнатись, – з повної благополучної родини. Близьких друзів не має, і донедавна ділилась сокровенним з мамою. Батько зараз на сезонних заробітках, і дівчина дуже хвилюється, аби той не дізнався про інцидент. Бо, як сама розповідає, – батько для неї авторитет.
Навіщо пила і чому втратила свідомість – студентка й сама не може пояснити. Дорослі припускають, що вона зомліла від склянки випитого, бо ніколи не вживала алкоголь.
Реабілітація: малювати й готувати
Наразі Оксана оговтується від пережитого та вхопилась за пораду психолога повернутись на навчання оновленою. Змінити зачіску, потішити себе манікюром та новим вбранням. А ще студентка погодилась лікувати душу малюванням, адже дуже захоплюється цим. Малюнки дівчини, до речі, через тиждень дослідуватиме психолог.
Обіцяє Оксана й потішити рідних чимось смачненьким, бо дуже любить куховарити.
- Ми дізнались, що нещодавно не могла подолати кризу розірвання любовних стосунків ще одна студентка цього закладу, – каже пані Міщанчук. – Тому найближчим часом плануємо провести там консультацію. Звичайно, не акцентуючи уваги на інцидентах.
До речі
Троє людей загинули від отруєння алкоголем від початку цього року, причому двоє з них – 16 лютого. Це мешканці с. Славна Зборівського району – 66-річна жінка та 67-річний чоловік. До лікарні через алкогольне отруєння цьогоріч потрапило двоє людей, серед яких неповнолітня дівчина.
За інф. прес-служби управління держслужби з надзвичайних ситуацій
Поради психологів: як пережити розірвання стосунків
- Примусьте психіку займатися різними проблемами. «Заваліть» себе роботою, знайдіть нове коло людей, і нове заняття.
- Займіться чиєюсь проблемою, допомагайте ближнім.
- Сильне фізичне навантаження знижує будь-який стрес – це хімічна реакція: з організму разом з потом виходить адреналін (відчуття туги й безвихідності) і норадреналін (відчуття гніву і ворожості). Корисний також масаж, лазня, обливання холодною водою, морські й повітряні ванни. Більше руху і хвилини релаксації.
- Корисно змінити раціон. Відмовтеся від гострої, жирної, солодкої їжі, від будь-якого алкоголю.
- Розвінчайте свій ідеал. Згадуйте його недоліки, а не принади.
- Не намагайтеся залишитися «просто друзями». Вас зрадили, вас зневажили, вас зганьбили? Позліться, щоб пережити цей негатив раз і назавжди.
- Намагайтеся якомога менше бувати там, де можете зустріти «колишнього». І, головне, зупиняйте спільних знайомих, які намагатимуться вам розповісти про новини з його життя. Це вже не ваш клопіт.
- Підтримка близьких – дуже важлива річ. Проте виділіть на це три дні, а потім не згадуйте про неприємний роман взагалі.
- Змініть свій імідж. Радикально перефарбовуватися або стригтися зовсім не обов’язково – докорінні зміни можуть стати причиною стресу. «Освіжіть» свій гардероб та спробуйте приміряти новий стиль.
- Похваліть себе. Думка матеріальна.
- Складіть список рис, які вам хотілося б бачити у майбутньому обранцеві. Значення має все – зовнішність, вдача, поведінка…
- Зробіть перестановку у квартирі. Якщо немає ані сил, ані грошей на ремонт, просто пересуньте меблі. І, звісно, розберіть завали, адже, як стверджують спеціалісти з фен-шуй, саме безлад у помешканні свідчить про безлад у думках.
- Не звинувачуйте себе. Сприймайте життя позитивно, і все налагодиться.
Довідка
Телефони довіри
Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (0532) 43-31-00.
Борщівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (03541) 2-14-66.
Чортківський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — (03552) 2-05-66.
За інф. обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Ірина Белякова, 20 хвилин
Коментарі вимкнені.