Чиї проблеми найпріоритетніші у Валентина Хоптяна

З нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану у Парку національного відродження, що у Тернополі відбувся мітинг-реквієм. Представники облдержадміністрації, обласної та міської рад, громадських об’єднань та ветеранських організацій, поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям. Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, – повідомляє прес-служба ОДА.

Начальник управління з суспільно-політичних питань та інформаційної діяльності Тернопільської ОДА Юрій Лубкович провів зустріч керівником обласної організації ветеранів війни в Афганістані Сергієм Лісовим. Заявив, що вирішення проблем воїнів-афганців є пріоритетом у роботі влади області. До того ж, Президент України ставить завдання щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій.

Крім цього, Юрій Лубкович та Сергій Лісовий обговорили питання щодо співпраці ОДА з обласною організацією, сприяння у покращенні матеріальної бази, забезпечення виконання спільного меморандуму між адміністрацією та організацією, який був підписаний у 2011 році задля вирішення нагальних проблем воїнів – інтернаціоналістів та їхніх сімей. Також сторони домовилися про зустріч членів організації з головою Тернопільської облдержадміністрації Валентином Хоптяном.

Довідка: за даними Міністерства соціальної політики в Україні проживає 1 млн. 689 тис. 892 ветерана війни. Серед них: 182 тис. 896 – інвалідів війни (в т.ч. 77 тис. 857 інвалідів військових конфліктів на території інших країн).

У Державному бюджеті на 2013 рік передбачено видатків на виплату щорічної разової грошової допомоги – 821, 3 млн. гривень, а у Державному бюджеті України на 2014 рік – 819 млн. гривень. Особливу увага держава приділяє вирішенню житлових питань воїнів-інтернаціоналістів. У 2014 році Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” запроваджено нову бюджетну програму “Забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів по зору та слуху, військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів”, для виконання якої Мінсоцполітики передбачено видатки в сумі 300 млн гривень.

У 2013 році санаторне-курортне лікування учасників бойових дій в Афганістані здійснювалось у шести санаторіях, підпорядкованих Мінсоцполітики. Всього лікування у цих санаторіях пройшли 3 577 учасників бойових дій, у тому числі 487 учасників бойових дій в Афганістані.

Зроблено надзвичайно важливий крок на шляху кардинального реформування системи державної підтримки інвалідів, у тому числі інвалідів-ветеранів війни в Афганістані. Зокрема, більше року дієво працює запроваджений новий механізм безкоштовного забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною заявкою інваліда.

Коментарі вимкнені.