На Тернопільщині директор приватних підприємств докерувався до криміналу

Тернопільські податкові міліціонери з початку року виявили 14 економічних злочинівСлідчим відділом ДПС у Тернопільській області завершено розслідування та направлено до суду кримінальну справу по обвинуваченню громадянина С., керівника кількох приватних підприємств, в умисному ухиленні від сплати податків у великих розмірах та фіктивному підприємництві, внаслідок якого державі заподіяно велику матеріальну шкоду.

Для мінімізації податкових зобов’язань очолюваних ним підприємств вказаний керівник придбав суб’єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) на підставну особу за грошову винагороду для прикриття незаконної діяльності (ухилення від сплати податків). Підконтрольний громадянину С. суб’єкт господарювання фактично жодної діяльності не здійснював.

Щоб не платити податки, надалі спритний керівник незаконно відображав у звітності своїх реально працюючих підприємств ніби-то проведені господарські операції по придбанню у підконтрольного фіктивного підприємства товарно-матеріальних цінностей. Для створення видимості проведення господарської діяльності та розрахунків на банківські рахунки фіктивного підприємства перераховано понад 8 мільйонів гривень. Втрати бюджету внаслідок такої діяльності сягнули понад 1 мільйон гривень.

За умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах чинним законодавством України передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням прав займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а за фіктивне підприємництво, внаслідок якого заподіяно велику шкоду державі – штраф від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Міру покарання за вчинене визначить суд.

За матеріалами управління податкової міліції ДПС у Тернопільській області

Коментарі вимкнені.