На Тернопільщині офіційно більше 13 тисяч безробітних

З початку цього року 5018 роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про наявність 26375 вільних робочих місця та вакантних посад. На 1 вересня 2014-го актуальними були 2233 вакансії. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 6 безробітних.

Про це повідомили у Тернопільському обласному центрі зайнятості.

За сприяння місцевих центрів зайнятості цьогоріч працевлаштовано майже 17,1 тисячі осіб. За рівнем працевлаштування зареєстрованих безробітних Тернопільщина займає 13 місце серед 25 регіонів України. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботою забезпечено 288 безробітних. Одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 322 особи.

4736 безробітних проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за 244 професіями, спеціальностями та напрямками. В даний час завершили навчання 4244 осіб, із них 3318 вже забезпечені місцями праці. За рівнем охоплення безробітних профнавчанням область займає 11 місце в Україні. Крім того, для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці тих, кому понад 45 років, 88 краянам видано безкоштовні ваучери на здобуття нової професії чи перекваліфікацію.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3881 особу.
У січні-серпні цього року центри зайнятості Тернопілля зареєстрували майже 5,6 тисячі трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками. Загалом в області на 01.09.2014 за трудовими договорами продовжували працювати 21331 особа.

Особливу увагу обласна служба зайнятості приділяє пошуку роботи громадянам, які прибувають у наш край з Криму, Луганської та Донецької областей. 34 переселенці вдалося працевлаштувати, зокрема, 16 кримчан, 11 мешканців Донеччини та 7 луганчан. Ще 41 особа перебуває у статусі безробітного і їм здійснюється пошук підходящих вакансій, а також надається весь спектр адресних соціальних послуг, що передбачені законодавством про зайнятість: це і охоплення профнавчанням, участь у громадських роботах тощо.

Питання працевлаштування осіб, які прибули для тимчасового проживання з АР Крим, м. Севастополя та східних областей України, знаходиться на постійному контролі в обласній службі зайнятості.

На 1 вересня цього року на обліку в центрах зайнятості Тернопілля перебувало 13504 особи зі статусом безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 11356 безробітних (84,1% від їх загальної чисельності). Середній розмір такої допомоги з початку року зріс на 9,8% і в серпні становив 990,6 грн.

Коментарі вимкнені.