Як успішно попрацював АМК на Тернопільщині

 Протягом першого півріччя 2014 року зусилля відділення АМК були спрямовані, насамперед, на виявлення та припинення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання,  зловживань монопольним становищем, антиконкурентних дій органів влади та місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про захист економічної конкуренції» як порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

 

За результатами розгляду отриманих заяв, скарг, проведених перевірок та за власною ініціативою, припинено 52 порушення конкуренційного законодавства, із них 24 – за результатами розгляду справ та 28 – за результатами виконання наданих рекомендацій.

За І півріччя 2014 року за порушення конкуренційного законодавства на відповідачів накладено штрафів на суму 316,00 тис. грн. Порушниками сплачено до державного бюджету 371 тис. грн.(із врахуванням штрафів за попередні періоди). Економічний ефект від припинення вказаних порушень законодавства про захист економічної конкуренції склав понад 1,1 млн. грн.

З метою адвокатування конкуренції протягом звітного періоду опрацьовано 22 проекти нормативних актів обласної та районних державних адміністрацій, а також органів   місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження   чи  спотворення  конкуренції  на  відповідних  ринках. До 16 з них надано зауваження та пропозиції.

Для своєчасного висвітлення діяльності роботи по захисту та розвитку конкуренції в області, налагоджено постійну, конструктивну співпрацю з засобами масової інформації області. За шість місяців  поточного року Відділенням здійснено 108 заходів інформування громадськості у вигляді інтерв’ю, виступів, повідомлень, круглих столів тощо.

Територіальне відділення в установленому порядку приймає та розглядає заяви, скарги і звернення як громадян, так і суб’єктів господарювання, установ, організацій, тощо про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У світі існує така практика: 99,9 відсотка порушень конкуренційного законодавства розслідуються саме за зверненнями (скаргами) громадян і компаній-конкурентів. На жаль, в Україні до цього ще далеко. Однак, усі виявлені факти зловживання суб’єктами господарювання монопольним становищем та факти недобросовісної конкуренції будуть присікатись Відділенням  у законний спосіб.

 

  У Тернопільському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України для звернення громадян відкрито постійно діючі пряма та “гаряча” телефонні лінії: 23-62-35,  25-24-61, 52-29-42. 

 

-1 thoughts on “Як успішно попрацював АМК на Тернопільщині

  • 16:22 | 7.08.2014 о 16:22
    Permalink

    АМКУ, КОЛИ Ж ПРИЙДЕ ЧАС НА ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ, ЯКИЙ для в.Березовиці на прийом стоків встановив ЦІНИ, НА ЯКІ ТАК І НЕ НАДАВ РОЗРАХУНКУ ЕКОНОМІЧНО-ОБГРУНТОВАНИХ ВИТРАТ 🙂 ….І КОНОГО РОКУ… МІЛЬЙОН ЗА ЗОЛОТО ПЛИВЕ КУЗЬМІ…. Спеціаліст управління економіки ОДА Козерог Наталя НЕОДНОРАЗОВО ЗАЯВЛЯЛА, ЩО ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛ П О Р У Ш У Є….ТО ВСЕ ТАКИ: К О Л И АМКУ ВІЗЬМЕТЬСЯ (ЧИ , ТОЧНІШЕ СКАЗАТИ, ЗАВЕРШИТЬ) ВИЯВЛЕННЯ зловживань монопольним становищем ТЕРНОПІЛЬВОДОКАНАЛОМ І …КП “АКВА-СЕРВІС” в т.ч?

Коментарі вимкнені.