На Тернопільщині під міськраду притягнули смітник, аби не дати депутатам в останні дні каденції «дерибанити» землю

У Бучачі скандалом закінчилася спроба групи депутатів міської ради скликати останнє пленарне засідання. Під стіни адмінбудинку РДА, де відбуваються сесії місцевої ради, активісти та волонтери притягнули сміттєвий бак. Таким чином вони протестували проти спроби групи депутатів муніципалітету в останні дні свої каденції провести «земельну» сесію.

На порядку денному пленарного засідання могли розглянути більше десятка питань, які стосувалися виділення земельних наділів як ще діючим депутатам, так і стороннім особам.

«Остання пленарне засідання теперішнього скликання Бучацької міської ради відбулося ще 30 жовтня, – розповів волонтер Андрій Бучинський. – Розгляд перших питань відбувся без будь-яких скандалів. А ось коли депутати дійшли до частини земельних питань, громадські активісти та волонтери проросту зірвали засідання. Адже так-звані народні обранці вирішили в останній момент «роздерибанити» кілька гектарів землі.»

Головним ініціатором роздачі земельних ділянок громадські активісти називають ще поки діючого депутата міськради Романа Білінського. За нашими даними він займається підприємницькою діяльністю. Саме йому хотіли вже за підсумками голосування по першому питанню виділити близько пів гектара бучацької землі у районі цукрового заводу. Після протестів громадськості, питання на голосування не виставлялося і сесія припинила свою роботу.

Громадські активісти запевняють, що виділення 50 сотих Білінському – це мав бути лише початок великого «дерибану». На порядку денному було більше десятка питань. У переліку потенційних власників землі перебували як депутати, так і їх підставні особи.

«Є один важливий факт, – продовжив Андрій Бучинський. – На виборах 26 жовтня цього року Романа Білінського не переобрали на новий термін. Для нього це останній шанс вирвати хоч якісь матеріальні блага. Під час виборчої кампанії Білінський називав себе то «волонтером», то членом Спілки журналістів України (хоча весь Бучач знає його «вміння» скласти хоч кілька слів до купи). Та громада дала гідну оцінку його роботі і більше не обрала депутатом.»

Не потрапили у новий склад Бучацької міської ради і інші фігуранти земельних скандалів. Зокрема, Любов Москалик, яка намагалася вижити місцевих волонтерів з приміщення кінотеатру. Ця пані колись мала ці квадратні метри в оренді. Та коли договір з міською радою закінчився, хотіла залишити за собою право користування, але вже без будь-яких документів, використовуючи для цього лише депутатський мандат.

Після зірваної сесії 30 жовтня, старий склад спробував зібратися ще раз і таки розглянути земельні питання. Для цього зібрали необхідну кількість підписів депутатів, і вчора, 5 листопада, мер Йосип Мосціпан знову оголосив про пленарне засідання міськради.

«На засідання зійшлися лише ті, хто дуже хотів «дерибану» землі, – зауважив Андрій Бучинський. – Таких назбиралося аж дев’ять з тридцяти. Решта проігнорували. У той же ж час, громадські активісти зібралися під стінами адмінбудинку, щоб знову завадити розкраданню наших земель. На підтримку прийшли і волонтери.»

Після нетривалого обговорення та через відсутності кворуму Йосип Мосціпан так і не відкрив засідання. Хоча один з депутатів дав зауваження меру, адже той дуже часто вносив у порядок денний земельні питання без розгляду профільної комісії.

«Земельна проблема для Бучача не нова. Кілька місяців тому воїнам-учасникам АТО виділили землю на смітнику біля цвинтаря. А кращі ділянки депутати якраз і намагалися виділити собі та на підставних осіб. Та у справу втрутилися волонтери і громадські активісти. За підтримки голови РДА Віталія Фреяк міські чиновники все ж знайшли хороші ділянки для вояків,» – підсумував Андрій Бучинський.

Тернополяни

Коментарі вимкнені.