На Тернопільщині таки буде полігон побутових відходів. Проте де?

Однією з найбільших проблем сучасної України — є сміттєзвалища, їхнє сортування та переробка. У залі засідань Заліщицької міської ради відбулося обговорення питання місцевого полігону твердих побутових відходів під керівництвом міського голови Володимира Бенев’ята, голови районної ради Івана Дрозда, заступника голови райдержадміністрації Романа Бурдейного, депутатів, а також жителів міста.

Громадськість турбувало те, що за останні місяці полігон час від часу загорався з різних причин. І тоді неприємним отруйним димом огортало все місто й село Добрівляни.

Міський голова Володимир Бенев’ят запевнив, що органи влади вживатимуть необхідні заходи для того, щоб майже заповнене сміттєзвалище було законсервовано. Натомість появу нового необхідно запланувати на безпечній відстані від населених пунктів, неподалік Заліщиків. Також міський голова додав, що у міську раду звернулася фірма, яка спеціалізується на переробці пластикових виробів, скла та іншого сміття. Їм потрібна велика кількість такого непотребу, але у межах Заліщиків не можливо назбирати необхідну кількість тонн. Тому в перспективі для функціонування такої фірми потрібно буде залучати до збору сміття найближчі села.
У Європі вже давно практикують сортування та переробку сміття. Тож Україна, задля досягнення Європейських стандартів, в основу яких входить збереження навколишнього середовища та здоров’я людей, повинна застосувати на практиці хороший приклад переробки сміття.

Голова районної ради Іван Дрозд під час обговорення зазначив, що вже створена районна комісія з виділення земельної ділянки для розміщення твердих побутових відходів, тобто для пошуку нового полігону. Оскільки виділення землі має певні процедурні питання та погодження з сільськими радами, вирішення даного питання займе певний час.

Коментарі вимкнені.