На Тернопільщині військові “пускають за вітром” ліс

На сьогоднішній день все частіше виникають проблеми, щодо порушення екологічного балансу у навколишньому середовищі. Автомобільний транспорт, промислові об’єкти зі своїми викидами та скидами, антропогенне навантаження, інші чинники негативно впливають на довкілля. Проте науковці довели, що найдешевшим та найефективнішим біологічним засобом очищення навколишнього середовища є зелені насадження та ліси, тому питання їх примноження та збереження, є на сьогоднішній день першочерговим професійним завданням як лісівників і екологів, так і обов’язком кожного свідомого громадянина.
На території нашого краю кількість лісових насаджень становить понад 207,8 тис. га. Перебувають вони у віданні 16 лісокористувачів, – повідомила “Погляду” прес-служба ДЕІ у Тернопільській області.
Надані ліси в користування і військовим частинам та спеціалізованим підрозділам Міністерства оборни України. На Тернопільщині ці ділянки земель лісового фонду знаходяться у Борщівському та Чортківському районах. Доводиться констатувати, що військовими не найкращим чином налагоджена робота з охорони лісових насаджень та проведення в них лісогосподарських заходів. Цей факт підтверджують щорічні планові та позапланові перевірки, які здійснюються в військових підрозділах.
Так, Держекоінспекцією 4 липня 2012 року під час перевірки в урочищі “Бурдяківці”, що в Борщівському районі Камянець-Подільського лісництва Шепетівського військового лісгоспу було виявлено незаконну рубку дерев та інші порушення.
Шкода, заподіяна лісу незаконною рубкою дерев становить більше 13 тисяч гривень. До речі, в минулому році за аналогічні порушення вчинені в цьому ж лісі були нараховані збитки більш як 70 тис.грн. За матеріалами ДЕІ прокуратурою порушена кримінальна справа стосовно відповідального працівника Камянець-Подільського лісництва. Працівниками Державної екологічної інспекції у Тернопільській області складено акт перевірки дотримання природоохоронного законодавства, особу відповідальну за охорону лісів притягнуто до адміністративної відповідальності, а матеріали перевірки передано Військовому прокурору Тернопільського гарнізону для вжиття заходів прокурорського реагування.
Такий стан справ з веденням лісового господарства у військових лісах вважаємо неприпустимим і хотілось би, щоб військове відомство звернуло на це увагу.

Коментарі вимкнені.