На Тернопільщині 13-річний юнак потрапив у ДТП на подарованому батьком мотоциклі, а дівчинка перерізала вени після сварки в родині

Правоохоронці закликають батьків відповідальніше ставитися до дітей та їхньої безпеки 

За останній період на Тернопільщині часто реєструють нещасні випадки, жертвами яких стають діти: дорожньо-транспортні пригоди, утоплення, замахи на самогубство. Аналізуючи причини, які призводять до непоправного, правоохоронці часто знаходять корінь проблеми саме у ставленні батьків до власних дітей.

Зі слів начальника відділу ювенальної превенції поліції Тернопільщини Петра Тиховича, поведінка батьків нерідко стає причиною трагічних вчинків дітей.

  • 14 червня до чергової частини відділення поліції № 1 міста Борщів Чортківського районного відділу поліції звернулася жителька одного з сіл про те, що її 13-річна донька вчинила спробу  самогубства –  кухонним  ножем  порізала  собі  ліву руку, – розповідає Петро Тихович. – На перший погляд, причина вчинку дитини незрозуміла, адже родина благополучна, в зацікавлених службах на обліку не перебуває. Проте з’ясувалася важлива деталь: дівчинка зважилася на непоправне в той час, коли сварилися батьки: тато нецензурно висловлювався в адресу матері, погрожував їй фізичною розправою. Дитина намагалася заспокоїти його, але на її прохання ніхто не зважав. Аби привернути до себе увагу, школярка взяла кухонний ніж та порізала зап’ястя руки.   

Жахлива ДТП, що сталася поблизу одного з міст Тернопільського району, і яка забрала життя 13-річного хлопця, – приклад, коли батьки не думають про безпеку своїх дітей.

  • Школяреві, котрий загинув, напередодні мотоцикл на день народження подарував батько, – розповідає  Петро Тихович. – Дитина ще не досягла віку, аби керувати транспортним засобом, навиків не мала.

Поведінка дітей нерідко стає віддзеркаленням способу життя дорослих. Жителя Кременецького району із важкими травмами голови госпіталізували після того, як він кулаками намагався «виховувати» власну 17-річну доньку.   

  • Слідчо-оперативна група, що виїжджала на місце події, з’ясувала, дівчина завдала батькові тілесні ушкодження у відповідь  на його фізичне насилля щодо неї, – каже Петро Тихович. – Батько, до слова, раніше судимий, з матір’ю дівчини не проживає. Дану подію  внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 124 (умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу.

Коментарі вимкнені.