На Тернопільщині діє табу на рух фур, масою понад 24 тонни

17039З метою збереження дорожнього покриття в теплу пору року в області введено обмеження на рух великотоннажних автомобілів загальною масою понад 24 тонни у спекотні дні літнього періоду (за температури 28 і більше градусів за Цельсієм) з 10.00 до 22.00 год.

“Немає сенсу витрачати кошти на ремонт доріг, якщо вони будуть знищені вантажівками, — наголосив голова ОДА Степан Барна під час відеонаради з головами районних державних адміністрацій. — Думаю, питання контролю у компетенції не тільки органів виконавчої влади. Тут мають брати участь і представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Це — спільна відповідальність. Тернопільщина — аграрна область. А в період жнив через рух великотоннажних автомобілів, які перевозять урожай, відбувається значне руйнування доріг. Вони залишають після себе колійність і напливи на дорожньому покритті. Окрім того надміру навантажені транспортні засоби створюють загрозу безпеці руху для інших водіїв та пішоходів. За підрахунками спеціалістів щорічні збитки, які завдають дорожньому господарству великовагові транспортні засоби, складає більше 2 млрд. гривень. Важливо не тільки ремонтувати дороги, а й правильно використовувати їх”, — акцентував увагу очільник краю.

«Автомобільними дорогами, несуча спроможність яких значно менша встановленої норми – 40 тонн, їздять вантажівки повною масою у 60-70 тонн, що призводить до незворотних і катастрофічних руйнувань дорожнього покриття. Під впливом температури повітря більше 28 градусів  дорожнє покриття нагрівається до критичних температурних показників, внаслідок чого конструкція дорожнього одягу під впливом динамічного навантаження різко втрачає несучу здатність. Рухаючись такою дорогою великоваговий транспорт лишає на ньому свій слід – глибокі колії, через які утворюються тріщини, а згодом і вибоїни», — зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Законодавством передбачено відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволені нормативи та нараховується плата за проїзд автомобільними дорогами, яка розраховується за відповідною формулою. Нормативними документами передбачено здійснення перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 т. Зазначена норма не відрізняється від норм, передбачених Європейським законодавством. Для контейнеровозів – 44 т., для транспортних засобів, за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами, – до 46 т. Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісь: для навантаження на одиночну вісь – 11 т., на здвоєну – 16 т., на строєну – 22 т.

Коментарі вимкнені.