На Тернопільщині відзначили 100-річня з дня створення технічної інспекції праці профспілок

З нагоди відзначення 100-річччя створення технічної інспекції праці профспілок 23 травня у Тернопільській обласній раді професійних спілок зібрались технічні інспектори праці профспілок різних поколінь. Привітати інспекторів прийшли начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, голова Тернопільської обласної ради професійних спілок Андрій Присяжний та начальник Управління ВД Фонду соціального страхування Федір Бортняк.

Технічна інспекція праці профспілок, починаючи зі створення – 17 травня 1918 року – та на всіх етапах становлення і розвитку, забезпечувала виконання своєї головної функції – захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці, а також соціального захисту осіб, які постраждали на виробництві, а це – сотні збережених життів, здоров’я працюючих та захист десятків сімей загиблих.

Сьогоднішня подія – це ще один крок до нових починань і здобутків, збереження і примноження гідних традицій та започаткування нових. Від імені Управління Держпраці у Тернопільській області хочу привітати вас із святом та подякувати за те, що пройшовши непростий шлях становлення і розвитку, ось уже ціле століття технічна інспекція праці профспілок стоїть на захисті найціннішого права кожної людини – людського життя та його збереження, Дякую за багаторічну сумлінну працю у профспілках, ви­сокий професіоналізм, вагомий особистий внесок у здійснення контролю за дотриманням законо­давства з охорони праці, –  звернулась до присутніх Наталія Рус.

У тісному соціальному партнерстві Держпраці та Федерація профспілок  захищають законні права працівників на безпечні робочі місця, що закріплено угодою про співпрацю між Державною службою України з питань праці  та Федерацією професійних спілок України та угодою на регіональному рівні.

Багато працівників Управління Держпраці у Тернопільській області починали з посади технічного інспектора праці. Це і колишні керівники Управління – Михайло Розумний, Михайло Лаба, перший заступник Володимир Паславський та головні державні інспектори Управління. Завідувач сектору розслідування та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Тернопільській області Михайло Бойко теж починав з технічної інспекції праці профспілок. За багаторічну сумлінну працю в профспілках, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок щодо здійснення контролю у сфері дотримання законодавства з охорони праці та з нагоди 100 – річчя  утворення технічної інспекції праці профспілок України він нагороджений грамотою Федерації профспілок України. З нагоди відзначення ювілейної дати та за активну і плідну роботу подяки від Тернопільської обласної ради професійних спілок отримали усі технічні інспектори праці. Учасники святкового заходу поділилися спогадами та зробили пам’ятну світлину на згадку про урочистості.

Довідка. Технічна інспекція праці, на яку було покладено нагляд і контроль за впровадженням в життя декретів, постанов та інших актів радянської влади з питань охорони праці, а також безпосереднє прийняття необхідних заходів з охорони безпеки, життя і здоров’я працюючих, утворена Декретом Ради народних комісарів  «Про заснування інспекції праці» від 17 травня 1918 року за підписом В.І. Леніна. Відповідно до цього Декрету головною метою зазначеної інспекції була охорона життя, здоров’я і праці усіх осіб, зайнятих будь-якою господарською діяльністю. Причому, функції цієї інспекції розповсюджувалися на всю сукупність умов життя трудящих як на їх місцях роботи, так і поза цих місць.

Коментарі вимкнені.