На яких умовах агрохолдинг «Мрія» буде працювати на тернопільських землях

На пленарному засіданні 52 сесії облради 9 квітня  директор департаменту агропромислового комплексу ТОДА Олег Напора розповів депутатам, що зроблено для вирішення проблеми з агрохолдингом «Мрія», чиї поля не засівають цукровим буряком.

– Нами здійснено ряд перемовин з новим керівництвом «Мрії» та з керівництвом холдингу «Т-Цукор», – сказав Олег Напора. – Три заводи холдингу – Козівський, Збаразький та Хоростківський – 8 квітня подали заявки на квоти в «Укрцукор». По цих заводах холдинг готовий працювати. Відбулася також зустріч з нинішнім керівництвом «Мрії», і вони йдуть нам на зустріч у питанні посіву буряків. Для роботи одного заводу нам необхідно, як мінімум 4 тисячі гектарів посівів цукрового буряку. В області планують засіяти більше 16 тисяч гектарів буряку. Зараз ми працюємо над тим, щоб збільшити посіви, і забезпечити сировиною не тільки Чортківський завод, а й решту заводів. Ситуація перебуває на постійному контролі, ми контактуємо і з керівництвом заводів, і з керівництвом «Мрії». Останнім ми заявили нашу принципову позицію: агрохолдинг «Мрія» буде працювати на наших землях тільки при умові, що будуть працювати цукрові заводи.

Холдингу «Т-Цукор» також належать заводи у Борщівському, Лановецькому та Бучацькому районах. Та останні роки у виробництві цукру вони не задіяні. Чортківський цукровий завод входить у групу компаній «Укррос». Для переробки вони використовують переважно власний цукровий буряк, який вирощує  сільськогосподарське підприємство «Агрополіс».

За Збручем

Коментарі вимкнені.