Найдосвідченіший депутат з Тернопільщини потрапив у Книгу Рекордів

Екс-депутат Чортківської міської ради 82-річний Юхим Фотійович Макотерський з Чорткова потрапив до Книги рекордів України. Його відзначили як найстарішого та найдосвідченішого депутата.
За плечима у чоловіка аж 8 скликань ради, 26 років депутатської діяльності та 82-річний життєвий досвід. А ще він член товариства «Просвіта», член Національної спілки краєзнавців України, Відмінник освіти України, ініціатор встановлення меморіальної таблиці Євгену Петрушевичу і уряду ЗУНР, меморіальної таблиці Чорноволу у місті Чорткові, автор книг на історичну тематику. Юхим Фотійович є активним пошуков цем «білих плям» у нашій історії, – повідомляє «Чортківський вісник».

Він побував у місцях козацької, стрілецької слави – в Базарі, на Маківці, у Крутах, в Умані, на Аскольдовій могилі. У Карпатах, за допомогою літопису «Червона калина», віднайшов місце за- хоронення міністра земельних справ ЗУНР Михайла Мартинця у с. Луквиця Богородчанського району на Івано-Франківщині – там поставлено пам`ятник. Ще на його почесному рахунку віднайдення в Чорткові військового цвинтаря. У результаті досліджень видав кілька книг-досліджень історичного, краєзнавчого ха- рактеру: «Чи спокій віднайдуть невинно убієнні?» (про Степана Мельничука та Петра Шеремету), «Тигровий скок» (про Чортківську офензиву), а ще про Романа Шухевича та Юрка Тютюнника. Є автором більш як сотні газетних публікацій схожої тематики у друкованих виданнях краю та всеукраїнських. З ініціативи п. Юхима, міською радою прийнято рішення присвоїти Роману Шухевичу звання Героя України та надати імена В.Чорновола та Чортківської офензиви вулицям міста, які з`являться у новому мікрорайоні Чорткова.

Коментарі вимкнені.