Найменша книгарня Тернополя з’явиться на карті світу

Відомий американський книголюб Тодд Бол заніс безкоштовні книгарні Рівного до своєї всесвітньої мережі “Little free library” (Маленька вільна бібліотека). Тепер їх зможуть знайти на карті в Інтернеті та подарувати свої книги читачі зі всього світу.
Американський проект існує з 2009-ого року і налічує понад 7,3 тисяч точок вільного книгообміну у 40 різних країнах. 17 липня до цього проекту долучилося Рівне – першим з усіх міст України. Напередодні Тодд Бол сам вийшов на зв’язок з дитячою письменницею Євгенією Пірог, яка підтримує створення книжкових “шпаківень” у різних містах України – дерев’яних ящиків у громадських місцях, звідки безкоштовно можна узяти для читання будь-яку книгу на вибір.
“Я обрала Рівне першим містом, бо книжкові “шпаківні” стають тут досить популярними – вони є у лікарнях, дитячій кав’ярні, кінотеатрі, міському палаці дітей та молоді. Дорослі і діти беруть звідти щось почитати, приносять і кладуть на ці полички свою літературу. Кількість і жанри книг постійно змінюються. Ніякої реєстрації і читацьких квитків не потрібно – це проект, який має заохочувати людей читати, – пояснює Євгенія Пірог. – Коли ми з однодумцями почали розвішувати оці “шпаківні” для книг, Тодд Бол прочитав про нас в Інтернеті і зацікавився. Запропонував свою допомогу і прислав нам 10 дерев’яних табличок з номерами – вони засвідчують приналежність до Всесвітньої мережі вільних бібліотек. Тепер на інтерактивній мапі їх зможуть знайти туристи, гості та мешканці міста”.
Чотири перших таблички письменниця віддала рівненським книголюбам – три прибили до “шпаківень”, а останню почепили на телефонну будку у міському парку відпочинку імені Тараса Шевченка. Рештою табличок Євгенія Пірог планує долучити подібні вільні обмінники у Києві, Тернополі, Львові. Вільний книгообмін у колишніх телефонних будках в парку існує трохи більше місяця.
4 червня місцевий журналіст Олександр Курсик попросив підприємство зв’язку “Укртелеком” безкоштовно поставити у парку чотири будки – кожну з них переобладнали у книжкову шафу. Тепер під час відпочинку рівняни беруть звідти журнали, посібники та художню літературу.
“Ми тільки “за”, щоб люди більше читали, території не шкода, – запевняє директор парку Андрій Мощанецький. – Будки стоять на перехрестях доріжок, неподалік від входу, поблизу фонтану. Щодня приходять батьки і щось беруть звідти, доки малеча спить чи катається на атракціонах, читають студенти, пенсіонери. Будки не замикаються і відкриті цілодобово”.
“Сьогодні шукаю якусь дитячу книжку з малюнками, щоби малому почитати, але щось нема. Зате знайшла українську класику, – вивчає полиці рівнянка Лідія Кондратьєва, яка вивела на прогулянку 1,5-річного сина Сашка. – Беру тут книжки від першого дня. Можна забирати додому на кілька днів, прочитала – принесла. Можна приносити свої і тут залишати, щоби люди читали. Шкода тільки, що не можна ніяк зупинити вандалізм – уже тричі бачила тут дядька з великою сумкою, який серед білого дня вигрібає з будок- “читалень” усе, що бачить. Напихає собі повну торбу книг і йде далі – мабуть, несе здавати у макулатуру. На зауваження хуліган не реагує. Те, що тепер Рівне знатимуть книголюби і за кордоном – дуже добре. Хочеться, щоб молодь більше читала”.
“Справді, старі книжки легко можуть потрапити в макулатуру через недобросовісних людей, а нові – на базар і у продаж. Але вихід є: можна чіпляти спеціальні наліпки на обкладинку. Таку наклейку уже не здереш непомітно і одразу буде видно, звідки узялася ця книга”, – пропонують книголюби

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.