«Народний контроль» у Тернополі закликає створювати ОСББ

Упродовж року до «Народного контролю» зверталися тернополяни, обурені бездіяльністю місцевих ЖЕКів. Люди скаржаться, платять космічні суми за квартплату, а результатів роботи не бачать. Відтак сьогодні усе більше мешканці Тернополя переходять на новий вид управління будинком – ОСББ.

“Ніхто так не зацікавлений у благоустрої будинку, як його мешканці. Відтак, аби контролювати кожну копійку, необхідно самому долучитися до управління будинком», – переконана тернополянка Інна, котра стала ініціатором створення ОСББ.

За її словами, зараз їхню багатоповерхівку на Карпенка, 26 не зрівняти з іншими!

«За 7 років існування ОСББ ми дуже багато зробили: повністю оновили дах, покривши його єврорубероїдом, замінили всі труби та крани в підвалах, зробили євроремонти в під’їздах, двір встелили бруківкою, зробили дашки при вході в під’їзди», – розповідає менеджер по управлінню будинку на Карпенка, 26 пані Інна.

Подбали співвласники і про місце для сміттєвих контейнерів: облаштували спеціальний майданчик для сміття, що зачиняється на кодовий замок.

Інна розповідає, тарифи у них низькі, а результати роботи помітніші, адже кожен мешканець несе відповідальність за всі рішення та витрати.

«У нас оплата – 1,8 грн за метр квадратний. Це дешевше, аніж в ЖЕКу. Також коли ЖЕК обслуговує будинок – ми не знаємо, куди йдуть ці гроші. А в ОСББ самі несемо відповідальність за все, що робимо, самі шукаємо підрядні фірми для співпраці, обираємо ті, послуги яких обходяться дешевше», – додає Інна.

Мешканці самостійно обирають голову ОСББ і розпоряджаються коштами, а всі рішення приймають спільно на зборах. Також ОСББ не є платником ПДВ, тому 20%, які платяться ЖЕКу, залишаються в ОСББ і їх можна спрямувати на обслуговування будинку.

««Народний контроль» закликає створювати ОСББ. Зокрема, ми готові надавати відповідну підтримку у цьому питанні. Якщо виникнуть питання, тернополяни можуть звертатися в офіс «Народного контролю» для отримання як юридичної, так і практичної консультації зі створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», – наголосив депутат Тернопільської міськради від «Народного контролю» Петро Болєщук.

Коментарі вимкнені.