Не всі підприємці у Тернополі слухаються міської влади

Усі літні майданчики у Тернополі мали б забрати з вулиць ще наприкінці жовтня. Тими підприємцями, які цього не зробили, займеться муніципальна поліція. Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету 18 листопада. Зокрема, піднімалося питання демонтажу літнього майданчика біля піцерії «Моменто» на вул.Київській, через який неможливо проводити ремонт мереж Водоканалу.

18 листопада рішення було прийняте виконкомом і передбачало демонтаж споруди біля “Моменто” у п’ятиденний термін. Проте 25 листопада нічого не змінилося – ліній майданчик на місці.

– Дана споруда знаходиться без документів, що підтверджують право користування даною земельною ділянкою, окрім того існує загроза для проведення ремонтних робіт для мереж Водоканалу. Через неї ми уже мали проблеми нещодавно, – пояснював начальник відділу земельних ресурсів ТМР Віктор Кібляр.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Владислав Стемковський особисто спілкувався з працівниками з приводу демонтажу, проте порозуміння знайти не вдалося – все вказує на те, що підприємець не планує розбирати дану тимчасову споруду.

– Договір сервітуту передбачає обмежене користування земельною ділянкою – тимчасове розміщення. І у випадку необхідності, міська рада може вимагати демонтувати споруду та надати доступ до комунікацій навіть якщо ще не закінчився договір сервітуту – пояснила заступник міського голови Вікторія Остапчук. – Тут закінчився договір сервітуту, і ми не змогли знайти порозуміння, щоб самостійно демонтували.

Довідка:

Управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на об’єктах літньої торгівлі, з нагадуванням щодо обов’язковості виконання вимог Положення про розміщення та порядок облаштування об’єктів літньої торгівлі в м. Тернополі, а саме, п.3.11. Положення: «Об’єкт літньої торгівлі функціонує з 15 квітня по 31 жовтня. Після закінчення вказаного терміну суб’єкт господарювання виконує в 10-денний термін демонтаж об’єкта літньої торгівлі та приводить територію до належного стану».

Об’єкти літньої торгівлі, не демонтовані у зазначений термін, вважаються самовільно встановленими та підлягають демонтажу у встановленому порядку. За недотримання вимог рішень виконавчого комітету міської ради суб’єкти господарювання несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Текст рішення виконавчого комітету від 18 листопада 2015 року:

Про усунення порушень у сфері земельного законодавства та містобудування

Враховуючи лист управління муніципальної поліції, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», Земельним кодексом України, виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1.Постійно діючій робочій групі організувати та провести роботи з демонтажу тимчасової споруди літнього майданчику біля ЗРГ піцерії «Моменто» підприємницьку діяльність здійснює ФО-П Охримець Л. О., за адресою вул. Київська, 11а в 5-ти денний термін з дня прийняття рішення.

2.Постійно діючій робочій групі повідомити суб’єкта господарювання про можливість самостійного демонтажу тимчасової споруди в 3-ох денний термін з дня прийняття рішення.

3.Комунальним підприємствам «Електромереж зовнішнього освітлення «Тернопільміськсвітло», «Тернопільводоканал», «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця», «Міськшляхрембуд» виділити на вимогу робочої групи спеціалізовану техніку та засоби для проведення робіт з демонтажу тимчасової споруди.

4.Тернопільському міському РЕМ забезпечити від’єднання тимчасової споруди від електропостачання.

5.Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології:

5.1. Вжити всіх належних заходів по приведенню місця, на якому розташовувалась тимчасова споруда, до належного стану.

5.2. Забезпечити фінансування проведених робіт з демонтажу.

6.Проведення робіт з демонтажу та приймання на зберігання демонтованої споруди Тернопільське міське шляхове ремонтно-будівельне підприємство «Міськшляхрембуд» та КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» оформити відповідними актами.

7.З метою забезпечення громадського порядку при виконанні робіт з демонтажу залучити працівників Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області.

8.Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації міської ради опублікувати дане рішення в газеті «Тернопіль Вечірній».

9.Визначити, що повернення демонтованої тимчасової споруди здійснюється за умови компенсації виконаних робіт по демонтажу, транспортуванню та зберіганню.

10.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В.В.Стемковського та управління муніципальної поліції.

Вовк Любов

Коментарі вимкнені.