Неприємний сюрприз на усіх тернополян чекає з Нового року

Верховна Рада запропонувала ввести мораторій на нарахування та стягнення штрафів за заборгованості по газу та електроенергії, якщо підприємства теплокомуненерго і водоканали не отримали держкомпенсацію різниці в тарифах.

Найцікавіше – причина заборгованості за електроенергію і газ не тільки в боргу споживача. За словами комунальників, тарифи не здатні покрити собівартість послуг, а держава вже 10 років не повністю компенсує цю різницю.

“З початку року наш борг перед місцевою енергопостачальною компанією коливався в межах 6-7 млн грн. І на цю суму за останній рік були нараховані штрафні санкції на суму4,5 млн. грн. На питання, звідки підприємство повинно взяти гроші, щоб покрити санкції, ніхто відповідь не дає, в тарифи ці витрати не закладаються “, – зазначив директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Представники підприємств теплокомуненерго і водоканалів в один голос твердять, що мораторій не вирішить усіх проблем заборгованості. Вона виникає у тому числі через неплатежі споживачів, а також через те, що тарифи на теплову енергію та воду продовжують бути економічно необґрунтованими.

“Наприклад, на сьогоднінішній день, щоб розцінки на воду і водовідведення відповідали собівартості, їх треба підвищити орієнтовно на 20%”, – говорить Володимир Кузьма.

У червні був прийнятий закон, який забороняє з 1 січня 2016 року встановлювати тарифи нижче собівартості.

Таким чином, як кажуть експерти, розцінки на тепло і воду в найближчий час можуть зрости до рівня їх собівартості, а це в середньому 10-30 відсотків в залежності від регіону.

Джерело: газета “Номер один”.

Коментарі вимкнені.