Новий прокурор Тернопільської області “чистить” свої ряди

З приходом нового прокурора Тернопільської області, уродженця Черкащини Геннадія Мовчана, в обласній прокуратурі сталися масові зачистки, яких не було останніх 20 років. Новий очільник обласної прокуратури поміняв двох з трьох своїх заступників.

З 20 квітня 1992 року на посаді першого заступника прокурора Тернопільської області перебував Микола Люшненко. Здавалося, «вічний» перший заступник пережив багатьох прокурорів Тернопільщини, але, очевидно, чимось не догодив Мовчану, натомість і привід для звільнення знайшовся – Люшненко вже давно мав піти на пенсію. Разом з Миколою Олександровичем у немилість до обласного прокурора потрапив ще один його заступник і одночасно начальник управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, старий радник юстиції Григорій Гулевський. Накази по обох заступниках, за інформацією «Номер один», уже підписано Генпрокурором України Віктором Пшонкою. Також з достовірних джерел нашому виданню стало відомо, що пішов з займаної посади головний прокурорський кадровик. На цьому кадрові зміни, як повідомило джерело «Номер один», не завершені. Це тільки початок масових зачисток як у самій обласній прокуратурі, так і в її районних підрозділах.

Разом з тим нашому виданню стало відомо, що вже підписано наказ на одну з посад, яка не була вакантною більше 20 років. Так, посаду першого заступника обласного прокурора обійняв міський прокурор Тернополя Сергій Банах. Для Сергія Володимировича це серйозний крок у кар’єрному рості і ще одна сходинка у майбутньому до отримання посади обласного прокурора. Зазначимо, щоб у Генпрокуратурі так прийнято і приклад Геннадія Мовчана підтверджує, що лише з посади першого заступника можна стати прокурором усієї області.

Щоб підтвердити ці кадрові зміни, журналісти «Номер один» 30 жовтня звернулися за коментарем до прес-секретаря прокурора області Василя Лучківа. Той не підтвердив, але й не спростував даної інформації, лише зазначив, що жодних офіційних документів з приводу даних призначень чи звільнень він не бачив, відповідно і не може дану ситуацію коментувати.

Разом з тим, 1 листопада, прес-служба прокуратури Тернопільської області розповсюдила інформацію, як повністю підтвердила дані журналістів «Номер один»: «У прокуратурі Тернопільської області колективу, районним прокурорам та прирівняним до них прокурорам представлено першого заступника прокурора області Сергія Володимировича Банаха, який до того працював прокурором міста Тернополя, а також заступника прокурора області – Павла Васильовича Павлюка, який до того працював в апараті Генеральної прокуратури України».

Іван Білий

-1 thoughts on “Новий прокурор Тернопільської області “чистить” свої ряди

  • 17:25 | 7.11.2012 о 17:25
    Permalink

    І правильно робить що чистить, ато зусиллями старого прокурора хабарниця з Кременецької податкової попала на посаду помічника в одну із районних прокуратур.

Коментарі вимкнені.