16 лютого можуть скасувати техогляд

У середу, 16 лютого, парламент голосуватиме законопроект №5066 від 12.02.2010р. – про скасування державного техогляду приватного автотранспорту.

Це вже моя друга спроба скасувати техогляд.

Перша виявилася невдалою – аналогічний законопроект №4014 від 4.02.2009р. був відхилений парламентом 11 червня 2009 року.

Результати голосування досить цікаві.

Хто проголосував «за»?

Частина фракції НУ-НС (24 голоси), комуністи (24), блок Литвина (20) і більшість регіоналів (119).

«За» скасування техогляду проголосували нинішній Президент Віктор Янукович і його теперішнє оточення на Банковій, урядовці, голови відомств, губернатори, керівники фракції…

Янукович, Льовочкін, Герман, Васильєв, Скубашевський, Клюєв, Тихонов, Сівкович, Колєсніков, Табачник, Присяжнюк, Злочевський, Толстоухов, Сафіуллін, Пшонка, Яцуба, Шуфрич, Попов, Джарти, Костусєв, Джига, Демішкан, Папієв, Ларін, Калєтнік, Шершун, Єфремов, Чечетов, Мірошниченко, Іванющенко (преса частіше називає його Юрою Єнакієвським) – тож команда Януковича віддала голоси «за» скасування техогляду.

Хто провалив законопроект?

Фракція прем’єр-міністра Юлії Тимошенко (жодного голосу за скасування техогляду) і група «Народна самооборона» міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

При тому, що профільний парламентський комітет, який очолює представник БЮТ Віктор Швець, рекомендував Раді проголосувати за скасування техогляду!

На жаль, команда Тимошенко вирішила тоді захистити інтереси десяти тисяч офіцерів ДАІ. Замість того, щоби боронити дев’ять мільйонів приватних водіїв – від корупції, поборів, принижень і свавілля цілої дивізії даішників.

І от тепер – друга спроба скасувати техогляд…

Наголошую: не замінити нинішні корупційні схеми іншими, так само корупційними, як це пропонують у нинішньому Уряді, а саме СКАСУВАТИ техогляд, повністю і остаточно!

Чи є шанси прийняти цей закон зараз?

Теоретично, такі шанси є.

З одного боку, провладна більшість, яка називає себе відповідальною і послідовною, мала би підтвердити свою позицію і так само, як півтора роки тому, проголосувати «за». Принаймні, у першому читанні.

Нагадаю, кілька тижнів тому Янукович заявив, що він «вимагає від МВС скасувати техогляд і припинити знущання над водіями». Як повідомила преса, Президент налаштований досить рішуче і навіть «показав жовту картку» міністру внутрішніх справ Могильову, який, на думку Януковича, гальмує цей процес.

Щодо опозиції, то думаю, що у своїй більшості вона стане на сторону водіїв і проголосує «за» позбавлення держави цієї хабароємної функції – проти корупції, обману, знущань над людьми і мільярдних поборів з боку даішників.

З іншого боку, законопроект №5066 розглядатиметься у середу, тобто в день, коли порядок денний формує опозиція. А щосереди, вже «за традицією», провладна більшість, у режимі «за скороченою процедурою», один за одним впевнено провалює законопроекти, внесені «чужими», опозиційними депутатами.

Анатолій Гриценко

Коментарі вимкнені.