Фірташ вкладає гроші в Тернопільщину?

Відомий український олігарх тернопільського походження Дмитро Фірташ проявляє інтерес до нашої області. Кілька тижнів тому у Заліщицькому районі розпочали будівництво величезного тепличного комплексу, яке здійснюють компанії бізнесмена. Про це повідомив під час підсумкової прес-конференції з нагоди першої річниці від дня призначення на посаду голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян. Хоча говорив він плутано і, деколи, загадково.

«Місяць назад розпочали будівництво самого сучасного тепличного комбінату на 30 гектарів, де буде випускатися сама сучасна овочева продукція. Комплекс з всією інфраструктурою: це і автобаза з розвезення продукції, як на території України так і сусідні країни; це новий сучасний завод, для переробки цієї продукції; це і сховища, для збереження цієї продукції. Інвестиційний проект складає 150 мільйонів євро. І десь буде створено робочих місць понад 5 тисяч.

І сьогодні працюємо по відродженню тернопільського м’ясокомбінату,  який виробляв продукцію одну із кращих в Україні і в бувшому Радянському союзі. Продукцію, яка реалізовувалася у багатьох країнах світу. Є розуміння і підтримка зі сторони Фірташа, так як банк «Надра» сьогодні належить компанії Фірташа. І Дмитро Васильович виявив бажання і сьогодні вже доручив мені.. І як не доручив, а попросив буде так правильніше сказати. А ну скільки ми можемо виробляти продукції? Куди можемо реалізувати? Коли я йому про це доповів. А хто буде директором? Де технологи? І так дальше. І робота йде,  спеціально створена група, яка працює», – повідомив Хоптян.

На думку вихідця з Чимировецького району, цього річ Тернопільщина зможе «завалити» м’ясокомбінат сировиною власного виробництва.

«В кожному районі плануємо побудувати 4-5 комплекси, які будуть займатися і молоком. І там де молоко, ви знаєте там бички і м’ясо. І ми маємо не просто відновити роботу. А відновити роботу такого гіганта нашого тернопільського можемо тоді, коли відновимо тваринницьку галузь і поголів’я великої рогатої  і свиней. Якщо свиней ми можемо в цьому році… Два комплекси вже які ми зараз будемо здавати – це в Чайківського. І він ще буде розширятися, до 60 тисяч, цього року ще 40 тисяч. Репродуктивна ферма, це комплекс Україна 20 тисяч в Підволочиському районі. Ще по 60 тисяч в Борщівському і Козівському районах. Це ми десь вийдемо на 200-240 тисяч голів свиней. Думаю цього буде достатньо для відновлення роботи цього комбінату», – вважає голова ОДА.

Коментарі вимкнені.