Кабмін Азарова скасує пільги третині українців

У січні 2011 року Кабінет міністрів вніс до парламенту законопроект № 7562 «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». У перехідних положеннях закону мова йде про внесення змін до 17 законів і про передачу Кабміну виняткового права самостійно (а не спираючись на норму законів) регулювати суму виплат з бюджету на соціальні пільги населенню країни.

У 2009 році Центр громадської експертизи в аналітичному дослідженні нарахував 30 законів, тільки формують і регулюючих державну політику в соціальній сфері, пише «Зеркало недели. Украина». При цьому різноманітні пільги, виплати і компенсації громадянам передбачені в 58 законах і в більш ніж 120 підзаконних нормативно-правових актах.

За останніми даними Міністерства праці та соціальної політики, всі ці численні документи обслуговують інтереси 13 мільйонів пільговиків, які складають 27% населення країни. А це 87 різних статусів і категорій пільговиків. Наприклад, на сьогоднішній день пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користуються 6,8 мільйона громадян: 69 категорій пільговиків мають право на цей бонус. Майже п’ять мільйонів українців користуються правом пільгового проїзду в міжміському транспорті, а 24 мільйона громадян безкоштовно їздять у міському та приміському транспорті.

При цьому важливо, що більше половини наших співгромадян мають право на пільги за професійною ознакою, а не за соціальними показниками, як прийнято в цивілізованих країнах. У цьому — одна з ключових особливостей нашої системи соціального захисту.

За оцінками різних експертів, загальна вартість задекларованих у державних документах пільг становить від 3,8 до 5,8 млрд дол. Досить показово в цьому контексті виглядають наступні статистичні дані Мінпраці: у 2011 році на різні соціальні пільги та виплати Кабмін заклав до бюджету трохи більше 9 млрд грн (1,3 млрд дол). При цьому на сьогодні виділено 1,5 млрд грн.

Про серйозність намірів влади найближчим часом реалізувати прихований план глобальної економії бюджетних коштів говорить не тільки відмова спікера парламенту Володимира Литвина публічно пояснити, чи має намір він, задовольняючи вимоги президента, вносити законопроект до порядку сесії і чи не порушить він при цьому конституційні права громадян України (а вони у випадку прийняття документа втратять можливість планувати свій і без того мізерний бюджет).

Ці наміри підтверджують і проголосовані цього тижня зміни до бюджету країни за скороченою процедурою. Де так само — в перехідні положення (п. 4) — захист норми про те, що пенсійне забезпечення дітей війни, чорнобильців та військовослужбовців буде реалізовуватися відповідно до наявності коштів у Пенсійному фонді і регулюватися Кабміном. Що абсолютно кореспондується з законопроектом № 7562.

Коментарі вимкнені.