Лікарі відзначають спалах вітрянки в Україні

Є підстави говорити про пік вітрянки в Україну, вважають медики.

Зростання захворюваності вітрянкою в Україні спостерігається з початку зими, зараз також реєструється багато випадків цієї інфекції.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявила завідувачка діагностично-інфекційним відділенням НДСЛ “Охматдит” заслужений лікар України Раїса Мостовенко.

“Інфекційні хвороби мають свої підйоми (або піки) і спади, які з певною періодичністю повторюються. Кілька років тому був спалах кору, ще раніше, в 90-х роках, – дифтерії. Сьогодні є підстави говорити про пік вітрянки”, – зауважила вона.

“Зростання захворюваності спостерігається з початку зими, зараз також реєструється багато випадків цієї інфекції. Як буде розвиватися ситуація далі – значною мірою залежить від того, як спрацюють епідеміологічна служба і лікарі – педіатри, інфекціоністи”, – розповіла Мостовенко.

Вона також зазначила, що в України, на жаль, немає державних програм, які б визначали рівень колективного імунітету.

“Коштів на це сьогодні не виділяється. Раніше, ще за радянських часів, практика була така: після вакцинації проти певної інфекції групу людей спостерігали в плані “напруженості імунітету”. Такі програми сьогодні вкрай необхідні, я вже не кажу про всіх інфекціях. Добре було б провести такий скринінг хоча б по одній”, – переконана лікар.

Коментарі вимкнені.