Міліціонери попереджають, що наприкінці травня шукатимуть тих, хто сіє мак та коноплі

Відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Тернопільській області звертає увагу жителів області на те, що планово наприкінці травня органами внутрішніх справ області на території регіону проводитиметься операція «Мак-2011».

Працівники міліції ведуть боротьбу з особами, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати. Загалом з початку року викрито 312 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, у тому числі 88 фактів збуту. З незаконного обігу вилучено 27 кг наркотичних засобів (в тому числі понад 24 кг макової соломки, майже 3 кг марихуани, а також опій та прекурсори).
Щоб застерегти громадян від необдуманого кроку попереджаємо– за посів маку та конопель можна понести адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме:

– за незаконний посів маку чи конопель наступає адмінвідповідальність ( тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від дев’яти до вісімнадцяти, а на посадових осіб – від вісімнадцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

– незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).

 

 

Коментарі вимкнені.