Молодий науковець із Тернополя Андрій Ковальчук розробив унікальний інструмент для лікування опікових ран

Нещодавно у Дюссельдорфі на міжнародній медичній виставці кандидат медичних наук із Тернополя Андрій Ковальчук представив розроблений ним  одноразовий дерматом, який використовують для хірургічного лікування опікових ран.  Цим інструментом зацікавилися медики з Європи та США. Одна з найвідоміших світових компаній, яка спеціалізується на виробництві хірургічного обладнання, зокрема ріжучого інструментарію для трансплантації шкіри, навіть представила його на міжнародному конгресі в Гаазі. А тепер американська медична корпорація  запросила розробника відвідати свою штаб-квартиру в штаті Огайо (США).

Сім років тому Андрій Ковальчук закінчив Тернопільський медичний університет, працював ортопедом-травматологом, навчався на курсах з комбустіології, а потім на нього чекала робота в лікарняному опіковому відділенні й на кафедрі загальної і оперативної хірургії. Під керівництвом професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки  Володимира Бігуняка молодий науковець розробляв електродерматом. 2007 року отримав перший патент, а тепер має їх п’ять.

— Дерматом — стерильна ріжуча головка, яка є змінною, та її використовують одноразово, — пояснює сутність власної розробки Андрій Ковальчук. — Це знижує до мінімуму ризик внутрішньолікарняного зараження пацієнтів небезпечними інфекціями. Він оснащений також автономною системою приводу з блоком акумуляторних батарей. Система приводу герметична і витримує хімічну стерилізацію.

Дерматом можна використовувати повторно, замінивши стерильну ріжучу головку та застосувавши стерильний рукав для захисту системи приводу. Ним уже користуються в опікових центрах нашої країни, – пише Урядовий кур’єр.

Коментарі вимкнені.