Податківці проводять перевірки малого бізнесу попри заборону

Податкові служби щоквартально зменшують кількість перевірок для сумлінних платників податків.

Про це сказав на зустрічі з підприємцями області в Івано-Франківську голова ДПС України Віталій Захарченко, повідомляє УНІАН.

За його словами, діяльність податкових служб націлюється “на виявлення ризиків, тобто на роботу тих, хто не платить податки взагалі, або бере участь в їх мінімізації, тобто в різних протиправних схемах “.

“Зараз нагляд за тими, хто платить податки, ми зменшуємо. Зокрема, в першому кварталі ми провели таких перевірок лише на 30%. Подивилися на динаміку, яка відбувається з надходженнями до бюджету та інші показники, – побачили, що ми нічого не втрачаємо. Тому ми вирішили піти ще далі і скоротили на 54% перевірки на додану вартість. І ми бачимо, що у нас є розуміння з цими платниками”.

Голова ДПСУ нагадав підприємцям, що цього року діє наказ “про фактичну заборону перевірок щодо малого та середнього бізнесу”. “Тільки у виняткових випадках проводимо такі перевірки, – додав він, – якщо є розбіжності, якщо задіяні схеми мінімізації сплати податків або є заяви відповідних органів щодо таких платників”.

Коментарі вимкнені.