Релігійний центр в парку Національного відродження займає 1,8 га і може вирости ще

Лише два роки тому міськрада віддала Святотроїцькому духовному центру 1,8 га землі. До того, як стверджують священнослужителі, земля була в оренді. У мерії інформацію про те, чи дійсно орендували, не дали. До речі, майже 2 га в парку – не межа, громаді треба більше

 – Каплицю біля джерела, яка декілька сотих зайняла, розвалили, а поряд – цілий комплекс, який в десять разів більше паркової землі зайняв, стоїть хоч би що. Крім того, я чула, що там не зовсім за законом будували і також самовільно собі землю брали, – з такою інформацією до журналістів звернулась тернополянка Світлана, яка відмовилась назвати прізвище.

 

Говорила жінка про Святотроїцький духовний центр, який вже більше 10 р. будують на куті просп. Злуки та вул. 15 Квітня. Територія центру – чимала частина парку Національного відродження.

 

– Закон для всіх повинен бути однаковий- каже тернополянка. – І немає тут різниці, визнана релігійна громада чи ні. У таких забудовах моменти релігії треба відкидати і дивитися тільки на закон.

 

Заяви жінки можуть видатися дивними, адже саме настоятель Святотроїцького духовного центру багато років активно відстоював демонтаж незаконно збудованої каплиці в парку. Священик – член духовної ради при міськраді, він неодноразово піднімав питання про незаконне будівництво та небезпечну громаду.

 

– Дуже просто поставити, наприклад, біля міськради хрест, привести туди людей, забудувати, а потім узаконити забудову, – сказав в одному зі своїх коментарів про сектантів із парку нашій газеті о. Анатолій Зінкевич.

 

Тож ми звернулися з інформаційним запитом в міськраду, аби там підтвердили або заперечилі інформацію, яку надала жінка. У листі просили повідомити, чи надавала міська рада (рішеннями сесії, виконкому, розпорядженнями чи іншими документами – прим. ред.) в оренду чи власність земельну ділянку центру.

 

У міськраді, як можна зрозуміти з відповіді, єдине рішення прийняли два роки тому, хоча будівництво триває більше 10.

 

“Згідно з рішенням міськради від 30 квітня 2009 р. надано релігійній громаді Української православної церкви Київського Патріархату в постійне користування земельну ділянку площею 1,8 га для завершення будівництва Святотроїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького в складі: собору Святої Трійці, каплиці-ротонди, дзвіниці з адмінкорпусом, центру дитячого виховання та недільної школи, сиротинця сімейного типу.

 

Можна зробити висновок, що до зазначеного рішення центр будували на захопленій парковій землі. Разом з тим на офіційному сайті Святотроїцького духовного центру www.troickiy.com.ua розміщена “Схема планування” релігійного комплексу. Судячи з неї, 1,8 га – не межа. У задумах очільників релігійного центру, як свідчить план, збільшити кількість будівель та площу. Нагадаємо, мова йде про територію парку Національного відродження.

 

За роз’ясненнями ми звернулись до отця Анатолія Зінкевича, настоятеля Святотроїцького духовного центру. Священика здивувала відповідь міськради. Він заперечив, що забудовували незаконно, а ось наміри розширюватися підтвердив.

 

– Спочатку будівництво центру не планували, а хотіли збудувати собор Святої Трійці, – каже о. Анатолій. – У 1995 році рішенням сесії виділили 0,56 гектара землі, а потім добавили ще 0,25 гектара. Разом – 85 сотих. Тієї територї було більш ніж достатньо для собору. Але в 1996 році на сесіях міської і обласної рад прийняли рішення про будівництво духовного центру. Коли почали розробляти проект, стало очевидним, що вже існуючі і заплановані будівлі не вміщаються в ту територію. Ми не знали тоді, скільки потрібно площі, тому нам дозволили будувати в межах двох гектарів, а якщо знадобиться ще, то після повної розробки документації можна буде отримати більше.

 

Без дозволу, стверджує отець, землю не брали. У 2009 році, як пояснив Анатолій Зінкевич, ділянку, яку раніше дали в оренду і на якій розміщені різні будівлі центру, просто передали в постійне користування громаді.

 

– Може, дали б швидше, але декілька років, якщо пам’ятаєте, до 2009-го землю релігійним організаціям дозволяли лише в оренду давати, а не віддавати, – каже священик. – Це рішення скасували, і громада змогла її отримати.

 

Разом з тим, як зазначив отець Зінкевич, центр збирає багато вірян і допомагає значній кількості тих, хто того потребує. Відтак території, яка є зараз, у майбутньому може не вистачити, тому центр – ростиме.

 

– Сьогодні тут є будинок престарілих, центр творчості афганців і чорнобильців, музей старовини, школа мистецтв, дзвіниця, будинок народних ремесел, лікарня, факультет сімейної медицини та інше. І вже місця на 1,8 гектара давно не вистачає, – говорить настоятель. – Безперечно, будемо розширюватись. Але, наголошую, згідно з законодавством. А сьогодні у нас усі документи є, і роботу здійснюємо згідно з чинним законодавством.

 

Також отець порадив кореспондентові замість того, щоб цікавитись центром, зайнятись іншими храмами в парках Тернополя. Як приклад навів встановлення хреста на місці запланованої лемківської каплиці в парку Національного відродження. Як переконував отець, хрест стоїть незаконно. У міськраді таку заяву отця на “сусідів” не підтвердили – дозвіл на встановлення каплиці ще у 2010 р. дав виконком.

 

До речі, з часом ми спробуємо зробити, якщо священики дозволять, репортаж із духовного центру, де опишемо, як в духовній місцині допомагають людям та як працює з десяток установ та закладів на території, – пише сайт 20minut.ua/

-1 thoughts on “Релігійний центр в парку Національного відродження займає 1,8 га і може вирости ще

 • 15:02 | 24.10.2011 о 15:02
  Permalink

  ну й брехло той лжеанатолій….

 • 10:16 | 3.11.2011 о 10:16
  Permalink

  “Також отець порадив кореспондентові замість того, щоб цікавитись центром, зайнятись іншими храмами в парках Тернополя. Як приклад навів встановлення хреста на місці запланованої лемківської каплиці в парку Національного відродження. “-
  а, то ЛЕМКИ РУЛЯТЬ?!

Коментарі вимкнені.