Тернопільське подружжя житиме у двоповерховому будинку з соломи (фото)

Тернопільське подружжя Володимир та Леся Федишини збудували будинок з соломʼяними стінами. На двоповерхівку з житловою площею 160 квадратних метри витратили близько 120 тисяч гривень, – пише gazeta.ua

“Цегляний будиночок коштував би як мінімум в два рази більше, а в місті за таку суму можна придбати хіба половину „сирої” однокімнатки”, — каже чоловік.

Про будівництво свого будинку тернополянин, який працює системним адміністратором в одній з місцевих фірм, задумався після одруження. Грошей на класичну будову не мав, тому шукав дешеві варіанти. В Інтернеті  натрапив на відео про будівництво з соломи.Їздив в гості до білоруса, який займається соломʼяним будівництвом біля Мінська.

Здивувався, що звичайної пічки і охапки дрів вистачає, щоб цілу ніч тримати таку хату теплою. Вечером господар показує мені градусник біля вікна – на ньому +18. Зранку дивлюся +17.

Свій будинок Федишини почали будувати на дачній ділянці батьків, в приміському селі Петрики. Будинок має бетонний фундамент. Стіни тримаються на двійному деревʼяному каркасі – його ставив господар будівництва з підсобником.

“Якби було четверо людей і всі добре знали це діло – то за три тижні все б виклали. А так пішло три місяці”.

Між подвійним деревʼяним каркасом стін вклали 450 тюків житньої соломи – її не їдять миші. Каркас покрили сіткою, поштукатурили.

“Ідеально було б покривати такі стіни глиною, як хати-мазанки. Це і екологічно  і біопозитив одночасно. Але в нас клімат для цього не підходить. Косі дощі змивали б глину – доводилося б щороку поновляти. Тому покривали звичайною штукатуркою – пісок з цементом. Окрім захисту від вологи штукатурка – це ще й захист від доступу повітря до соломи. Тепер вогонь їм не страшний”.

Центральну стіну всередині вимурували з цегли. З однієї її сторони – камін, з іншої пічка. По цеглі провели електрокабелі.

“Газу вирішили не проводити – не ясно яка його ціна в майбутньому буде. Опалюватимем дровами, готуватимем їсти на електроплиті”.

Наступного року сімʼя планує вселитися в нове житло

 

Коментарі вимкнені.