Тернопільську єпархію обурює використання окультної символіки в рекламних заходах «Rok’s радіо»

Нещодавно в м. Тернополі розпочала мовлення нова радіостанція, яка для свого промоушену використала ряд рекламних заходів, серед яких, розміщення по місту біг-бордів із зображенням окультної символіки. З цього приводу, до інформаційно-видавничого відділу Тернопільської єпархії, в телефонному режимі, надходять численні звернення від тернополян, які занепокоєні таким станом речей.

Про причину обурення громади міста Тернопіль:

Радіостанція «Rok’s радіо» використала в рекламних заходах виражену окультну символіку, а саме так званий знак (жест, символ) «кози».

Про символ:

Достеменно невідомо коли з’явився цей знак. Є різні тлумачення цього жесту. Коротко спробую викласти деякі з них:

Суєвір’я (один з гріхів в Християнстві) – знак застосовувся суєвірними людьми як в Європі так в і Азії для захисту від «нечистої сили», щось на зразок плювка через плече.

Окультизм – голова кози, яку відображає жест «коза» використовувся як символ церкви сатани створений шведським окультистом Освальдом Віртом. Зображення офіційного символу цієї церкви являє собою козячу голову, вписану в перевернуту п’ятикутну зірку.

Субкультура – «Рокерська коза», популяризована співаком Ронні Джеймсом Діо (Elf, Rainbow, Black Sabbath, Dio, Heaven & Hell), часто використовується представниками різних музичних субкультур як знак схвалення виконавцю. Особливо відома серед рокерів і металістів. За спогадами Ронні, його бабуся італійка складала цей знак, якщо зустрічала циган та інших підозрілих людей, а внукові пояснювала, що це захищає від «malocchio», «лихого ока». Жест добре виглядав на концертах у поєднанні з містичними текстами Black Sabbath.

Кримінал – «розпальцьовка» використовувалася новими росіянами як знак власної переваги. Головна її відмінність від рокерській “кози”в тому, що вказівний палець і мізинець “дивляться” вперед, тоді як в “рокерській”варіанті пальці спрямовані вгору. Цей жест був запозичений ними у хуліганів і кримінальників, серед яких він спочатку означав загрозу виколоти очі.

Мабуть, характерна «новоросійська розпальцьовка» з напівзігнутими пальцями – це злегка перетворений пістолетний хват (великий палець на запобіжнику, вказівний на спусковому гачку, середній і безіменний стискають рукоять, мізинець розслаблений). У людини, яка звикла тримати пістолет, у випадку конфліктної ситуації рука сама складається таким чином.

Слід бути справедливим та сказати і про інші значення цього жесту. Наприклад в Сполучених штатах на мові глухонімих цей жест замінює латинську букву «Y». Використовується в словосполученні I Love You (Я люблю тебе), яке передається як ILY, через що «коза» у деяких асоціюється з освідченням у коханні. Така «коза» відрізняється відставленим у бік великим пальцем. У російській мові глухонімих цей жест використовується для позначення букви «Ы». У спорті жест іноді використовується бейсболістами і волейболістами для подачі сигналів.

Але потрібно розуміти, що останні тлумачення цього жесту не мають жодного відношення до того, що насправді в собі несе зображення на біг-бордах у Тернополі. Те що ми і наші діти спостерігаємо скрізь по місту, є нічим іншим, як поширенням і пропагандою всього що суперечить християнським цінностям. Мовчазні, але дуже помітні біг-борди роблять свою темну справу і на підсвідомому рівні прищеплюють нашим дітям погану звичку робити пальцями «козу» тим самим, розвивають у їх ще не сформованій психіці, різні симпатії до чогось невідомого, але дуже небезпечного!

Протодиякон Олег Гах, Тернопільсько-Кременецька єпархія

-1 thoughts on “Тернопільську єпархію обурює використання окультної символіки в рекламних заходах «Rok’s радіо»

 • 09:53 | 13.03.2011 о 09:53
  Permalink

  Я люблю ROCK! А чому високоповажні тернополяни не переймаються багаторічним засиллям на місцевому ТБ різного роду звіздарів і провидців, чому з таким захопленням читають гороскопи і сонники? Не будьте лицемірами, високоповажні!

 • 10:41 | 13.03.2011 о 10:41
  Permalink

  Я що,не громада,мене,наприклад,не обурює,мене обурює попса,яка нас оточує,голі дівки по всіх муз каналах,пісні про”хачу ещё” і т п,це дійсно суперечить християнам.Олег100%

 • 10:44 | 13.03.2011 о 10:44
  Permalink

  Ну це настільки нісенітниця… таке враження що протестуючим людям просто немає до чого вчепитись.

Коментарі вимкнені.