Тернополяни можуть доносити поліції про користувачів Facebook, які схильні до самогубства

Новий сервіс соціальної мережі Facebook дозволяє користувачам сповіщати адміністрацію про те, що інші користувачі перебувають у тяжкому психологічному стані й можуть скоїти самогубство, а також про «суїцидальний контент», повідомляє Cybersecurity.ru.

Ініціаторами проекту стала благодійна організація під назвою «Самаряни» (Samaritans), яка займається наданням психологічної підтримки людям у депресії. Будь-хто, стурбований поведінкою чи психологічним станом певного користувача Facebook, може заповнити форму, вказавши дані потенційного самогубця. Ці дані надходитимуть до адміністраторів соціальної мережі, які вирішуватимуть, пересилати їх у поліцію чи «Самарянам». Останні зв’яжуться з людиною, яка начебто може накласти на себе руки, й спробують їй допомогти, залучивши до суспільно корисних справ, доброчинності чи психологічних курсів. Ця допомога є безкоштовною. Поки що сервіс доступний у Великій Британії, Ірландії, США та Норвегії.

Останнім часом люди дедалі частіше повідомляють у соціальних мережах про свій намір накласти на себе руки. Історія Сімони Бек, яка написала у фейсбуку, що прийняла смертельну дозу ліків, але не отримала підтримки від жодного з понад тисячі своїх друзів, підштовхнула «Самарян» до якнайшвидшого запуску антисуїцидального сервісу. Зараз організація провадить рекламну кампанію в фейсбуку, роз’яснюючи людям, які саме ознаки у поведінці можуть свідчити про намір убити себе, та закликаючи допомагати психологічно вразливим друзям.  У мережі «Самарян» працює понад 18 мільйонів волонтерів, – повідомляє “Медіаграмотність

Коментарі вимкнені.