У НАТО занепокоєні впливом антисемітської “Свободи”

АТО може висловити стурбованість щодо посилення впливу в Україні ультраправої партії “Свобода”. Про це йдеться у підготовленій доповіді, проект якої розміщено на сайті НАТО.

“Тривожна тенденція, яка не обіцяє нічого доброго для української демократії, – це результати місцевих виборів 2010 року. По-перше, вони визнані менш чесними, ніж попередні. Блокам не було дозволено брати участь у виборах, що вплинуло на Блок Юлії Тимошенко”, – сказано в доповіді.

“Батьківщина – найбільша партія в БЮТ – висувала кандидатів сама”, – додають представники НАТО.

“По-друге, в цій ситуації ультраправа націоналістична партія Олега Тягнибока “Свобода” отримала хороші результати у західних областях – Львівській, Тернопільській та Івано-франківській, отримавши місцеву владу в районах, де найворожіше ставлення до Партії регіонів”, – сказано в повідомленні.

“Свобода – це антизахідна, антиліберальна, антиєвроінтеграційна, антисемітська, але більш за все антиросійська сила”, – додається в документі.

У НАТО вважають, що зростання підтримки цієї партії “може дискредитувати націоналістичний рух України… У той час, як у країнах ЄС – від Нідерландів до Угорщини та Швеції – у парламентах присутні ультраправі партії, це є найбільш небезпечним у політично-нестабільній країні як Україна”.

У доповіді зазначається, що до того моменту, поки комітет не підтримає резолюцію, вона вважається особистою думкою авторів документу.
Українська правда

Коментарі вимкнені.