Уряд заклав “замкнене коло” у пенсійну реформу

У Пенсійному фонді готують серйозні зміни у законодавстві, які стосуватимуться матерів, що перебувають у декретних відпустках по догляду за дітьми.

Окрім планів підвищити пенсійний вік для жінок, уряд пропонуватиме не включати до трудового стажу жінки час, коли вона перебуватиме у декретній відпустці, передає ВВС.

Як відомо, нині Декретна відпустка в Україні становить 3 роки, але жінка за певних обставин може скористатися правом не працювати до досягнення дитиною шестирічного віку.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Владислав Машкін днями заявив, що плановане збільшення пенсійного віку для українських жінок пов’язане не лише із більшою тривалістю їх життя, а й із низькою народжуваністю в країні.

“У нас жінки не хочуть народжувати дітей. Нація, яка не народжує дітей, повинна працювати більше”, – вважає Владислав Машкін.

Заява представника Пенсійного фонду матиме суттєве значення для жінок, які перебуватимуть у декретній відпустці, оскільки пенсійна реформа також передбачає збільшення мінімального стажу для отримання пенсії як за вислугою років, так і за віком, зазначає ВВС.

А отже, щоб заробити цей стаж, працююча жінка, котра народжуватиме дітей, повинна буде працювати більше років, ніж бездітна, щоб заробити пенсію, або змушена буде скорочувати декретну відпустку.

Висновок представника Пенсійного фонду про те, що в Україні жінки не хочуть народжувати, виглядає, на думку демографів і лікарів, не зовсім справедливим.

За даними міністерства охорони здоров’я, в Україні близько 20% сімей є безплідними.

Демографи також нагадують, що в Україні жіноче населення репродуктивного віку переважає чоловіче на кілька відсотків, що також додає труднощів створення нових подружніх пар.

Серед причин, через які подружжя не поспішають народжувати чи відмовляються від другої дитини, називають також низький соціальний рівень сімей.

Як повідомлялося, у грудні 2010 року Кабінет міністрів вніс до Верховної ради законопроект, яким запропонував підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 року.

Парламент планує розгляд пропозицій уряду щодо пенсійної реформи на наступній сесії, яка почнеться у лютому.

В Україні нині кількість працюючих майже однакова із кількістю пенсіонерів.

Як повідомив нещодавно віце-прем’єр Сергій Тігіпко, в Україні – 14 млн. громадян працюють, 13,4 млн. – особи пенсійного віку.

Коментарі вимкнені.